Artykuły do tagu: Dąbrowa Nad Czarną

Zderzenie trzech samochodów na DK74
W piątek tuż po godzinie 16 pomiędzy Wójcinem a Jaksonkiem (gmina Aleksandrów) doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i dostawczego.
Zapraszają na wyjątkowy koncert
W gminie Aleksandrów wybrzmią dźwięki, witające Nowy Rok. Wójt Paweł Mamrot zaprasza bowiem na wyjątkowe wydarzenie, czyli Koncert Noworoczny. Przed publicznością zaprezentuje się Zespół Ludowy Piliczanie.
Podzielili się opłatkiem
Radosna i rodzinna atmosfera towarzyszyła gminnemu spotkaniu wigilijnemu gminy Aleksandrów, które w tym roku odbyło się w sali gimnastycznej w Dąbrowie nad Czarną. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni samorządowcy, ale także mieszkańcy gminy.
Tragedia w Dąbrowie nad Czarną
Tragedia w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów. W środę (26.04.2023) godzinach porannych jadący na rowerze 15-letni chłopiec zasłabł i przewrócił się na jezdnię. Z pomocą ruszyli świadkowie, a na miejsce zostały wezwane służby.
OSP w Dąbrowie nad Czarną ma 100 lat!
Uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną, odbyły się w gminie Aleksandrów. Na początek świętujący wzięli udział w eucharystii, po której, przy akompaniamencie orkiestry dętej OSP Żarnowica, odbył się przemarsz pododdziałów oraz zaproszonych gości na plac przy remizie strażackiej. Tam złożony został meldunek o gotowości pododdziałów do rozpoczęcia uroczystego apelu z okazji 100-lecia OSP. Następnie wciągnięto na maszt flagę państwową, a przybyłych gości powitali wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot oraz prezes OSP w Dąbrowie nad Czarną dh Michał Nejman.
Kolejny etap prac przy budowie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną dobiegł końca
Gmina na wykonanie tej inwestycji pozyskała pełną pulę dofinansowania w wysokości 2 mln 215 tys.zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach projektu wykonana zostanie rozbudowa i nadbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz rozebranie części istniejącego budynku OSP. Do zakresu prac wchodzi również wykonanie remontu w istniejącej wieży OSP, a także zagospodarowanie terenu wokół całego obiektu. Prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem.
Trzej Królowie gościli w Dąbrowie
Ze świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele pięknych zwyczajów. Wśród nich są jasełka, czyli odgrywanie tradycyjnego bożonarodzeniowego przedstawienia. W kościele parafialnym w Dąbrowie nad Czarną w role m.in. Maryi, Józefa czy Trzech Króli, wcielili się uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. W specjalnie przygotowanych strojach i scenografii, przedstawili sceny narodzin Pana Jezusa.
W gminie Aleksandrów budują strażnicę
Trwają intensywne prace przy budowie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną. Realizacja tak dużej inwestycji jest możliwa dzięki środkom pochodzącym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które udało się pozyskać urzędnikom z gminy Aleksandrów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat