Reklama

Kolejny etap prac przy budowie strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie nad Czarną dobiegł końca

Region Sobota, 22 stycznia 202227317
Gmina na wykonanie tej inwestycji pozyskała pełną pulę dofinansowania w wysokości 2 mln 215 tys.zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach projektu wykonana zostanie rozbudowa i nadbudowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz rozebranie części istniejącego budynku OSP. Do zakresu prac wchodzi również wykonanie remontu w istniejącej wieży OSP, a także zagospodarowanie terenu wokół całego obiektu. Prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem.
fot.: Gmina Aleksandrów

 

Mamy nadzieję, że w tym roku, do miesiąca maja bądź czerwca, uda się dokończyć budowę tego obiektu. Będzie on służył nie tylko druhom strażakom z OSP w Dąbrowie nad Czarną, ale także poprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego na terenie całej gminy. - mówi Paweł Mamrot, wójt gminy Aleksandrów.


     Budowa strażnicy w Dąbrowie nad Czarną. To jedna z najważniejszych inwestycji prowadzonych w gminie Aleksandrów. Jednostka OSP w Dąbrowie nad Czarną należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Każdego roku bierze udział w kilkudziesięciu akcjach ratowniczych, nie tylko na obszarze gminy. Ze względu na zakup nowego wyposażenia borykała się z problemem braku odpowiedniego zaplecza lokalowego. Dzięki pozyskanym środkom, plany w zakresie rozbudowy remizy oraz poprawy dostępności są możliwe do zrealizowania.


Zainteresował temat?

1

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

M ~M (Gość)14.03.2022 02:13

Dlaczego tyle samochodów jest w tak malej jednostce tam nie ma kto jeździć nie maja ludzi skoro naczelnikiem jest pan na emeryturze.

20


mieszkaniec gminy ~mieszkaniec gminy (Gość)22.01.2022 17:35

Panie wójcie pochwal się swoimi drogami jak są zadbane w czasie zimy -ślizgawica- drogi gminne pozostawione same sobie, wstyd!( nie widziały piasku nie mówiąc już o soli)

60


JA... ~JA... (Gość)23.01.2022 14:09

tak drogi super jedna ślizgawica jak ktoś siedzi w domu nie dojeżdża do pracy to droga tak piękna sanna ,ale dojeżdżaj do pracy to Ci się odechce jakie to drogi gminne są PIĘKNIE ZADBANE

30


siucok34 ~siucok34 (Gość)22.01.2022 23:31

może info o nowym wozie strażackim dla osp Siucice, a nie tylko Dąbrowa...

20


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat