Advertisement

Artykuły do tagu: Cudze chwalicie swego nie znacie

O wyjątkowym pomniku na piotrkowskim cmentarzu
Piotrków przez wieki był miastem wielokulturowym. Świadectwa tej historii znajdziemy w wielu miejscach w grodzie trybunalskim. Jednym z nich jest bez wątpienia stary cmentarz. I właśnie tam dziś zaglądamy.
O wieży trybunalskiej w Piotrkowie
Wieża trybunalska większości dzisiejszych mieszkańców Piotrkowa kojarzy się przede wszystkim z wyróżnieniem przyznawanym przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Tymczasem ta nazwa nie jest dziełem przypadku, a sama wieża przez setki lat górowała nad naszym miastem.
O tym, jak Szewska była kiedyś Rycerską 
Kiedy spacerujemy uliczkami piotrkowskiej starówki, to bez problemu dostrzeżemy odznaczającą się czerwoną kostkę na jezdniach i chodnikach. W ten sposób oznaczono miejsca, w których przed wiekami znajdowały się mury miejskie i bramy wjazdowe do miasta. Tym razem zajrzymy w jedno z takich miejsc.
O ogromnym teatrze, który powstawał w Piotrkowie
Widoczny na zdjęciu budynek zdecydowana większość mieszkańców kojarzy z obiektem Telekomunikacji Polskiej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że w tym miejscu budowano teatr. I to nie mały. Miał być to obiekt mieszczący ponad 1000 widzów.
O wyjątkowym pomniku, którego już nie ma...
Okolice popularnych "Żaglówek" i park św. Jana Pawła II wszyscy piotrkowianie kojarzą właśnie z pomnikiem polskiego papieża. Warto jednak sobie uzmysłowić, że nieopodal tego miejsca przez lata stał zupełnie inny pomnik. I był to obiekt wyjątkowy. Dlaczego? Przeczytajcie!
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat