Wszyscy, którzy 7 lutego pojawili się w piotrkowskim Muzeum, mieli okazję zwiedzić (za darmo) sale pałacowe. Spotkanie, zorganizowane w ramach akcji Zima, zakończono warsztatami artystycznymi dla najmłodszych uczestników.
Bezrobocie wciąż spada. Pod koniec 2017 roku w Piotrkowie i powiecie było 4046 bezrobotnych, to ponad 1000 osób bezrobotnych mniej niż w roku 2016. Stopa bezrobocia z końcem ubiegłego roku w mieście wynosiła 5,7%, zaś w powiecie 6,3%.
Blisko 2500 pojazdów ciężarowych na terenie województwa łódzkiego policjanci skontrolowali w ciągu jednego dnia. Niestety po raz kolejny zatrzymano kierowców, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu.
Zakończył się VIII Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+” w kategorii kolędy i pastorałki, organizowany przez Łódzki Dom Kultury, który po raz kolejny stał się miejscem integracji seniorów z całego województwa. Do pierwszego w 2018 roku przeglądu zgłosiło się przeszło 500 artystów.
Jeśli ktoś do ubiegłego tygodnia nie słyszał o sformułowaniu „polskie obozy śmierci”, to w ostatnich dniach usłyszał na pewno. Głównie za sprawą nowelizacji ustawy o IPN. Ewentualnie w radiowym Maglu.
Warsztaty, spektakl teatralny, wycieczka - takie atrakcje zorganizowały dla dzieci świetlice artystyczne Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie.
W ramach akcji Zima 2018 Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowało warsztaty edukacyjno-plastyczne. Uczestniczące w nich dzieci przekonały się, że Muzeum to nie tylko eksponaty i gabloty, ale też nauka historii poprzez zabawę.
Wrzucanie do jednego worka w dzisiejszych czasach socjalizmu i komunizmu jest błędne. Społeczeństwo polskie jest zmanipulowane tymi pojęciami, bowiem stawia się znak równości między tymi dwoma różnymi prądami dziejowymi w ruchu robotniczym, niemożliwymi do pogodzenia z sobą.
W okresie zimowym, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera stopni Celsjusza, w naszym kraju rozpoczyna się intensywny sezon grzewczy. Wzmożone i często nieprawidłowe, bezfiltrowe spalanie węgla, drewna, a nawet śmieci, brak wiatru, a nawet mgła przyczyniają się do powstawania smogu. Jak skutecznie chronić się na co dzień przed szkodliwym wpływem tego zjawiska na nasze zdrowie?
Na tę publikację miłośnicy i znawcy dziejów Piotrkowa czekali kilkadziesiąt lat. We wtorek, 30 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się premiera wydawnicza „Monografii Piotrkowa Trybunalskiego” Michała Rawity Witanowskiego. Rękopis najsłynniejszego piotrkowskiego regionalisty odczytał i przygotował do druku Piotr Głowacki.