Rozpoczął się finał konkursu „Rotmistrz dla niepodległej. Życie i działalność rtm. Witolda Pileckiego na tle historii Polski”. 18 drużyn z województwa łódzkiego spotkało się we wtorek o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, aby wykazać się wiedzą na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. Współorganizatorami konkursu jest Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Łodzi.
Po raz kolejny mieszkańcy Piotrkowa spotkali się w parku Jana Pawła II podczas happeningu artystycznego połączonego ze sprzedażą charytatywną, który zorganizował Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
W Zarzęcinie (powiat opoczyński) w sobotę trwały poszukiwania czterech osób, które na rowerze wodnym wypłynęły na Zalew. Sprzętu nie oddali. Okazało się jednak, że wszyscy cali i zdrowi zostali odnalezieni w Bronisławowie.
Juwenalia w Piotrkowie tradycyjnie rozpoczęły się od korowodu. Przedstawiciele uniwersytetów zarówno pierwszego, jak i trzeciego wieku przeszli ulicami miasta, aby oficjalnie rozpocząć imprezę. Podczas gali oprócz wręczenia kluczy do miasta odbył się także konkurs na najciekawsze przebranie.
10-letnia dziewczynka, jadąc rowerem po chodniku, zachwiała się i uderzyła w jadącą jezdnią ciężarówkę. Dziecko śmigłowcem LPR zostało przetransportowane do łódzkiego szpitala. Pierwszej pomocy rannej udzielił policjant.
W Moszczenicy uroczystość rozpoczęła się uroczystą mszą świętą w kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Św. Liturgii przewodniczył biskup Ireneusz Pękalski. Tradycyjnie po mszy wyruszyła procesja do czterech ołtarzy.
Wierni Kościoła katolickiego obchodzili w czwartek 31 maja Boże Ciało - ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.
Przed nami długi weekend, wielu z nas ten wolny czas najprawdopodobniej spędzi nad wodą, np. nad Zalewem Cieszanowickim. Forma wypoczynku jak najbardziej przyjemna, niestety nierzadko skutkuje takim efektem jak na poniższym zdjęciu…
Dokładnie siedemdziesiąt lat temu na ulice Piotrkowa wyjechał pierwszy czerwony autobus raczkującej powojennej miejskiej komunikacji. 29 maja 1948 roku wielu piotrkowian na jego widok nie kryło zaskoczenia. Tym bardziej, że był to pojazd amerykański…
Jan Tomicki tak o nim pisze, o towarzyszu "Wiktorze" - dla najbliższych "Ziuku", późniejszym Marszałku Polski, który zachorował na Niepodległą: Świetny konspirator, dobry organizator, umiejący łatwo nawiązać kontakt z otoczeniem i narzucić mu swój punkt widzenia, Piłsudski szybko wysunął się na czoło działaczy PPS.