Advertisement

Artykuły do tagu: Zarzęcin

Wypoczywają i... szykują się na walkę z Rzymianami
Wakacje to czas wolny od szkolnej nauki, czas przeznaczony na wypoczynek i zabawę oraz na wyjazdy na obozy harcerskie. W okolicach Zalewu Sulejowskiego z takiego rodzaju wypoczynku korzystają zarówno dzieci, jak i młodzież. Sprawdziliśmy jak mija im czas.
Terytorialsi na przeprawie wodnej
Trwające wakacje, nie dla wszystkich oznaczają czas wypoczynku. W miniony weekend, 150 żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, szkoliło się nad Zalewem Sulejowskim w miejscowości Zarzęcin.
Udana parada jachtów na Zalewie Sulejowskim
Po raz kolejny z okazji święta Bożego Ciała na wodach Zalewu Sulejowskiego odbyła się parada jachtów. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło blisko 40 jednostek. Organizatorem parady był, podobnie jak w poprzednich latach, Klub Żeglarski Ziemi Piotrkowskiej "Szot".
Dwóch wędkarzy utonęło w  Zalewie Sulejowskim (AKTUALIZACJA)
Na Zalewie Sulejowskim w miejscowości Zarzęcin (powiat opoczyński) zaginęło dwóch wędkarzy. Poszukiwania prowadziły jednostki straży pożarnej. W niedzielne popołudnie znaleziono ciało jednego z nich, w poniedziałek kolejne. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Piotrkowa.
69-latek utopił się w Zarzęcinie
W piątek około 2 w nocy mężczyzna wpadł do Zalewu Sulejowskiego i nie wypłynął, świadkowie słyszeli tylko plusk, w poszukiwaniach 69-latka uczestniczyli piotrkowscy strażacy.
Odnaleziono załogę roweru wodnego (AKTUALIZACJA)
W Zarzęcinie (powiat opoczyński) w sobotę trwały poszukiwania czterech osób, które na rowerze wodnym wypłynęły na Zalew. Sprzętu nie oddali. Okazało się jednak, że wszyscy cali i zdrowi zostali odnalezieni w Bronisławowie.
Weekendowe regaty na Zalewie Sulejowskim
W najbliższy weekend (24/25 września) w Zarzęcinie nad Zalewem Sulejowskim odbędą się regaty zorganizowane przez Łódzki Klub Żeglarski Opty. Impreza rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00 wyścigiem dzieci na Optymistach (20 jachtów).
Przewróciły się dwie łodzie
W niedzielę, 20 lipca policjanci z komisariatu wodnego przeprowadzili na Zalewie Sulejowskim dwie akcje ratunkowe.
Wiatr sprzyjał żeglarzom
Latem Zalew Sulejowski jest rajem dla żeglarzy. W wielu portach znajdujących się nad tym akwenem pojawiają się amatorzy sportów wodnych. Praktycznie co tydzień odbywają się tu również zawody żeglarskie. W sobotę odbyły się III regaty o puchar województwa łódzkiego z udziałem 36 jachtów z całego regionu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat