Szymon Hołownia przekazał flagi harcerzom z Zarzęcina

Strefa FMRegion Środa, 03 lipca 202435
Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał harcerzom obozującym w Zarzęcinie nad Zalewem Sulejowskim flagi państwowe, które mają symbolizować pojednanie i współpracę. W wydarzeniu udział brała harcerka, a jednocześnie Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Katarzyna Nowakowska.

Ładuję galerię...

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia odwiedził obozy harcerskie odbywające się na Stanicy Harcerskiej w Zarzęcinie. Przekazał im flagi państwowe, które mają symbolizować pojednanie i współpracę.

 

Kompletnie różne od siebie kolory, ale stanowią jedną flagę i to jest znak, który w momentach, gdy jest nam ciężko, chcemy się pokłócić, podzielić, poróżnić i iść w zupełnie dwie strony pokazuje nam, że będziemy silni tylko wtedy, jeśli będziemy razem, tak jak ta flaga, jak biały i czerwony na tej fladze, zszyte razem, chociaż bardzo różne – mówił Marszałek Sejmu.


Szymon Hołownia zwrócił się do harcerzy, zwracając uwagę, że ich pełnienie służby na rzecz innych jest niezwykle ważne i to co łączy jego
funkcję oraz ich służbę to dbanie o innych i dbanie o nasz kraj.

 

 Dzisiaj każdemu z waszych obozów chciałbym podarować flagę RP. Taką flagę, którą rozdaję w całej Polsce jako marszałek Sejmu harcerzom, harcerkom, ale też ratownikom, żołnierzom, strażakom – wszystkim tym,
którzy służą nam wszystkim. Ponieważ wy też służycie nam wszystkim, naszej wspólnocie, jesteście częścią tej wielkiej rodziny ludzi służby, więc i wam chciałbym tę flagę przekazać – powiedział Szymon Hołownia.


W przekazaniu flagi i wizycie na bazie harcerskiej udział wzięła również Katarzyna Nowakowska – aktualnie wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, a równocześnie harcmistrzyni i wieloletnia instruktorka harcerska Hufca ZHP Piotrków Trybunalski i Chorągwi Łódzkiej.

 

Harcerze stanowią ważne ogniwo, jeśli mówimy o sytuacjach kryzysowych. Uczą pierwszej pomocy, dyscypliny, organizacji w trudnych sytuacjach. Są ważnym partnerem w edukowaniu dzieci i młodzieży, ale też w sytuacjach trudnych – przykładem był wybuch wojny w Ukrainie. Bez zawahania ruszyli z pomocą. To ważne, by wspierać rozwój organizacji harcerskich, potrzebujemy ich – wyjaśnia Katarzyna Nowakowska.


W przekazaniu flagi uczestniczyli harcerze z Hufca ZHP Łódź Widzew oraz Hufca Piaseczno, którzy rozpoczęli swoje wypoczynki na Stanicy Harcerskiej Hufca Łódź Widzew w Zarzęcinie w powiecie opoczyńskim oraz przedstawiciele Komendy Chorągwi Łódzkiej ZHP.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

BK ~BK (Gość)09.07.2024 10:20

Panie Hołownia
Chciał nas Pan wysyłać na front, na Upainę do banderstanu Zanim jednak pojedziemy pozbieraj Pan ukraińskich poborowych z naszych miast, podobno w Poznaniu są bardzo bitni, ale nie tylko. Właśnie wracam z Bałkanów, wie Pan ilu tu Ukraińców? My mamy walczyć za ich kraj żeby oni mogli odpoczywać w nadmorskich kurortach? Czy jest Pan zdrowy na umyśle? Jedź Pan wgniatać Putina w ziemię gdzie indziej

10


Pranie mózgów. ~Pranie mózgów. (Gość)04.07.2024 15:48

Co ten płaczę, ma wspolnego z harcerstwem?

61


Covidian ~Covidian (Gość)05.07.2024 18:00

Łapy precz od naszych dzieci i harcerzy

41


gfdg ~gfdg (Gość)05.07.2024 08:13

Przyjechała "makieta" męża stanu i zacnego polityka. Wybraliście marionetkę, człowieka zmieniającego poglądy w ciągu kilku miesięcy. Czy nie macie wrażenia, że służby wywiadu podstawiły wam człowieka, który finalnie stał się tłem dla Tuska? Czy nie tak samo należy myśleć o Kosiniaku?

60


Rea ~Rea (Gość)05.07.2024 07:40

Uragacie na niego? A kto takiego durnia i jego partię wybrał? Też durnie. Ryżego też ....

82


Kamikadze ~Kamikadze (Gość)04.07.2024 14:17

To już nie ma większych autorytetów dla młodzieży, niż marszymek, marionetka premiera i ministrantka niewiadomo czego?

93


Moonlight ~Moonlight (Gość)04.07.2024 14:48

Ministra. Dajcie spokój, jaka to jest ministra, sekretarz to nie żaden minister czy ministra.

90


goœć_monika ~goœć_monika (Gość)04.07.2024 18:26

Jak słyszę ministra to mnie mdli, dzięki Bogu ludzie już mają dość tych lewicowych wariactw.

60


Będzie siedział ~Będzie siedział (Gość)04.07.2024 17:01

Ten przerost formy nad treścią ,jest na tyle głupi, że wsadził głowę, w petlę politycznego niebyt. Rudy, tylko stołek kopnie. Czort z nim, ale po co dzieciom psuje wypoczynek?

70


żenada ~żenada (Gość)04.07.2024 07:57

to jest żałosne ,nie dotrzymali ŻADNYCH z wyborczych obietnic ,niszczą wszystko co da się zniszczyć i jeszcze wciągają w to harcerzy ,powinien odwiedzić młodych zdrowych/uchodziców/ na wschodniej granicy ,których tak ochoczo zaprasza i spojrzeć w oczy naszym służbą mundurowym ,bo to przez jego formację ONI GINĄ

202


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat