Terytorialsi na przeprawie wodnej

ePiotrkowŁódzkie Poniedziałek, 23 sierpnia 2021211710
Trwające wakacje, nie dla wszystkich oznaczają czas wypoczynku. W miniony weekend, 150 żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, szkoliło się nad Zalewem Sulejowskim w miejscowości Zarzęcin.

Ładuję galerię...

Terytorialsi z 91 batalionu lekkiej piechoty w ramach szkolenia rotacyjnego, realizowali przeprawę wodną przez Zalew Sulejowski. Na drugi brzeg na łodziach i pontonach, przerzucona została kompania lekkiej piechoty wraz z elementami logistycznymi – sprzętem, bronią, racjami żywnościowymi. W drugim etapie ćwiczeń żołnierze mieli za zadanie wykonać szereg zadań taktycznych, m. in. marsz ubezpieczony i tzw. bytowanie w terenie leśnym.

 

- Podczas tego szkolenia duży nacisk był położony na stronę praktyczną. Ćwiczyliśmy wchodzenie na łódź desantową i ponton. Uczyliśmy się jak się asekurować i jak umocować sprzęt w czasie przeprawy wodnej – opowiada szer. Maciej Daniłowicz z 91blp w Zgierzu. Przeprawę zabezpieczała Straż Pożarna z Piotrkowa Trybunalskiego.


Zakończenie wakacji również zapowiada się intensywnie dla łódzkich terytorialsów. 27 sierpnia rozpoczyna się kolejne szkolenie podstawowe dla nowych ochotników. A już 30 sierpnia terytorialsi rozpoczynają szkolenie poligonowe w Toruniu, które raz w roku musi odbyć każdy żołnierz pełniący terytorialną służbę wojskową.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

byczek ~byczek (Gość)23.08.2021 16:16

Dzieci bawiły się w wojne.

54


dzikun ~dzikun (Gość)23.08.2021 12:24

To może wysłać ich do Afganistanu, tak na chwilę, to by pomogli z bagażami ewakuowanych.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat