Advertisement

Wypoczywają i... szykują się na walkę z Rzymianami

Region Sobota, 06 sierpnia 20223
Wakacje to czas wolny od szkolnej nauki, czas przeznaczony na wypoczynek i zabawę oraz na wyjazdy na obozy harcerskie. W okolicach Zalewu Sulejowskiego z takiego rodzaju wypoczynku korzystają zarówno dzieci, jak i młodzież. Sprawdziliśmy jak mija im czas.

Ładuję galerię...

Wraz z czterema gromadami z okręgu łódzkiego ZHR uczestniczymy w kolonii zuhowej w Zarzęcinie. Wspólnie przeżywamy tutaj niesamowitą przygodę, mianowicie udaliśmy się do wioski Galów, gdzie okazało się, że dla Asterixa i Obelixa musimy znaleźć przepis na magiczny napój, aby uratować wioskę przed Rzymianami, którzy mogą nas w każdej chwili zaatakować. Każda gromada udała się w inny zakątek świata, aby znaleźć fragmenty przepisu. Tym sposobem mamy gromadę, która jest w Japonii, kolejna w Grecji a dwie następne na Dzikim Zachodzie. Zdradzę...że niebawem być może czeka nas wielkie starcie z Rzymianami- mówi harcmistrzytni Alicja Gawrońska, instruktorka Związku Harcerstwa Związku Rzeczypospolitej

 

Jak wiadomo obozy to również śpiewy przy ognisku.W trakcie wakacyjnego wypoczynku dzieci uczą się samodzielności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i zapoznają się również z zasadami bezpieczeństwa.

 

Nabywaja też nowe umiejętności. W Smardzewicach dzieci wypoczywają na obozie żeglarskim, gdzie większość czasu uczą się sztuki pływania pod zaglami.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

1 ~1 (Gość)11.08.2022 10:44

Fajne były kiedyś takie biwaki i obozy .... :)

00


łosioł ~łosioł (Gość)06.08.2022 21:20

Cytuję:
udaliśmy się do wioski Galów, gdzie okazało się, że dla Asterixa i Obelixa musimy znaleźć przepis na magiczny napój, aby uratować wioskę przed Rzymianami


A przepis zaczynał się tak: kilogram cukru, cztery litry wody, 10 dag drożdży...
;)

10


Abc ~Abc (Gość)06.08.2022 19:01

Kolonii zuhowej?

01


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat