Mimo panującej epidemii piotrkowskie schronisko nie zawiesiło adopcji zwierząt. - W każdej chwili można do nas zadzwonić – twierdzi Grażyna Fałek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddział w Piotrkowie – i umówić się na spisanie umowy adopcyjnej oraz odebranie psa lub kota.
Prawo i Sprawiedliwość prowadzi prace nad nową wersją "piątki dla zwierząt"; nowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt ma ujrzeć światło dzienne w ciągu 2-3 tygodni - twierdzą źródła PAP we władzach PiS.
Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.
I Liceum Ogólnokształcące było jedną z ostatnich szkół, do której nie dotarła jeszcze epidemia. Niestety w środę (14 października) nadeszła informacja o zdiagnozowaniu koronawirusa u ucznia pierwszej klasy.
Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego zakażony koronawirusem - poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. Część urzędników skierowano na pracę zdalną. COVID-19 zmusił też wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego do przejścia na pracę zdalną.
Około 150 osób w Piotrkowie (oficjalnie) dokarmia bezdomne zwierzęta. W praktyce jest ich znacznie więcej. Wydaje się, że jeszcze więcej jest tych, którym to przeszkadza. Niczym nieuzasadnioną agresję budzi w nich ktoś, kto wystawia przed blokiem karmę dla kotów czy miskę z wodą dla ptaków. Dlaczego?
Nie marzył o tym od dziecka, ale w pewnym momencie stwierdził: czemu nie, może się uda. Udało się. Kacper Świerk z Piotrkowa, absolwent I LO im. Bolesława Chrobrego, od października będzie studiował biologię na Uniwersytecie Oksfordzkim.
Piotrkowska policja prowadzi czynności procesowe w sprawie zdarzenia, do którego doszło 12 sierpnia przed budynkiem I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Wówczas grupka mieszkańców ozdobiła stojący przed szkołą pomnik Mikołaja Kopernika kolorową flagą.
Po prawie półrocznej przerwie uczniowie wrócili do szkół. Ze względu na trwającą wciąż epidemię w niektórych szkołach dzieci i młodzież zobowiązani są przez dyrektorów do zasłaniania ust i nosa. Tak jest na przykład w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Dyrektor liceum – na antenie Strefy FM – wyjaśniał, dlaczego konieczne było wprowadzenie takiego obowiązku.
Wielu uczniów wróciło by kontynuować naukę, ale jest też liczna grupa dzieci i młodzieży, która dopiero rozpoczyna naukę w klasach pierwszych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wraz z dyrekcją szkół musieli przestawić się na nowe zasady nauczania w dobie pandemii.