Została oddana do użytku w grudniu 1989 roku, teraz po 30 latach istnienia zostanie całkowicie przebudowana. Prace na odcinku "A" (Węzeł Tuszyn - Piotrków Trybunalski) autostrady A1 ruszyły na dobre, a to oznacza zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia dla kierowców.
Zbliża się rozpoczęcie prac na odcinku „A” autostrady A1 od węzła Tuszyn do Piotrkowa Trybunalskiego. Już podczas najbliższego weekendu sukcesywnie wprowadzana będzie organizacja ruchu, obowiązująca w I etapie budowy.
Kolejny odcinek ciepłociąg powstanie w Piotrkowie. Do miejskiej sieci mają zostać podłączone budynki od ulicy Próchnika aż do ul. Żwirki.
Co dla Piotrkowa Trybunalskiego oznacza przebudowa drogi krajowej nr 1 do parametrów autostrady? Które wiadukty zostaną zburzone? Którędy poprowadzone będą objazdy? I przede wszystkim, jak długo to wszystko potrwa? Na te i wiele innych pytań odpowiadali w środę wykonawcy tej potężnej inwestycji podczas sesji Rady Miasta w Piotrkowie.
Jeszcze we wtorek odcinek krajowej jedynki zacznie zamieniać się w potężny plac budowy. Drogowcy wkroczyli na siedmiokilometrowy odcinek pomiędzy Radomskiem a granicą z województwem śląskim.
We wtorek rozpoczynają się pierwsze prace związane z budową autostrady A1. Drogowcy pojawią się na odcinku "D" Radomsko - granica województwa łódzkiego.
Trwają prace przy rozbudowie przedszkola w Czarnocinie. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym, zamontowano stolarkę okienną, wykonano zewnętrzną termoizolację. W kolejnym etapie robotnicy przystąpią do prac wykończeniowych, rozpoczęto wykonywanie tynków wewnętrznych.
Przebudowa ważnego w mieście skrzyżowania, remont placu Niepodległości, przebudowy ulic, budowa ścieżki rowerowej wokół Bugaju, remonty kamienic. To tylko niektóre zadania zaplanowane na 2019 rok. Sprawdź, kiedy i gdzie Piotrków będzie rozkopany!
Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpłynęło 5 ofert od firm, które chcą budować odcinek autostrady A1 z Piotrkowa do Kamieńska długości 24,2 km. To ostatni fragment pomiędzy Tuszynem, a Częstochową na który nie zawarto jeszcze umowy z wykonawcą. Na temat przebudowy "gierkówki" 19 lutego w Sejmie rozmawiać będą samorządowcy i parlamentarzyści.
Nowo wykonana instalacja sanitarna musi zostać wykopana i ułożona głębiej. Wszystko dlatego, że projektant błędnie wykonał dokumentację projektową. Prace były wykonywane w ramach budowy ronda u zbiegu Armii Krajowej, Żelaznej, Górnej i Dmowskiego w Piotrkowie.