Advertisement

Artykuły do tagu: Boże Narodzenie

Prawosławni świętują Boże Narodzenie
6 stycznia przypada wigilia Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego. W tym terminie święta obchodzą prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy i staroobrzędowcy.
Piotrkowskie szopki (galeria)
W kościołach na terenie Piotrkowa Trybunalskiego jak co roku powstały bożonarodzeniowe szopki. Po pasterce w żłóbkach pojawiły się figurki nowo narodzonego Jezusa. Odwiedziliśmy część piotrkowskich świątyń z aparatem.
Czy Jezus rzeczywiście urodził się 25 grudnia?
Praktycznie całą swoją wiedzę na temat przyjścia Jezusa Chrystusa na świat czerpiemy z kart Pisma Świętego. Na jego podstawie nie jesteśmy jednak w stanie stwierdzić, kiedy Boże Narodzenie rzeczywiście się dokonało. Z kart ewangelii nie wyciągniemy ani dnia, ani miesiąca, ani nawet roku urodzenia Chrystusa. Dlaczego więc to niezwykle ważne dla chrześcijan święto obchodzimy 25 grudnia?
Boże Narodzenie u znanych i lubianych z Piotrkowa i regionu
Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas prawie dla wszystkich ludzi. W tym rodzinnym czasie sprawdziliśmy, co o świętach, wigilijnych daniach i prezentach mówią znani piotrkowianie i mieszkańcy naszego regionu, który na co dzień znamy z nieco innej strony.
Pamiętamy o bliskich, którzy odeszli. Spory ruch w okolicach cmentarzy
Tuż przed świętami wielu piotrkowian wybrało się na cmentarze, aby zapalić znicze swoim bliskim. W okolicach ul. Cmentarnej i Spacerowej panuje spory ruch.
W wielu kościołach pasterki nie tylko o północy
Paterka to pierwsza msza święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie była odprawiana o godz. 24:00, ale od kilku lat w wielu kościołach jej celebracja zaczyna się wcześniej. Przygotowaliśmy „ściągę”, na której znajdziecie godziny wszystkich mszy, które w noc Bożego Narodzenia będą odprawiane w Piotrkowie.
Przeżyj Boże Narodzenie tak, jakby to miały być ostatnie święta w twoim życiu
O istocie Bożego Narodzenia, głębi i przesłaniu tego święta oraz o tym, jak przeżyć zbliżający się czas z ks. Mariuszem Jersakiem, proboszczem parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie rozmawia Krzysztof Rudzki.
Szopka w Kłudzicach z nowymi elementami
Podobnie jak w ubiegłym roku , także i teraz w Kłudzicach powstała bożonarodzeniowa szopka. Przedsięwzięciu patronuje burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. Jego wsparcie pozwoliło wzbogacić instalację o nowe elementy.
Świąteczne dary dla Pogotowia Opiekuńczego od Widzewiaków z Wysp Brytyjskich
Ponad 1000 km drogi przebyły dary i prezenty świąteczne dla podopiecznych piotrkowskiego Pogotowia Opiekuńczego. Bożonarodzeniową zbiórkę na rzecz trzech tego typu placówek w kraju zorganizowała grupa „Widzewska Emigracja”, zrzeszająca fanów łódzkiej drużyny mieszkających na Wyspach Brytyjskich, wśród których nie brakuje także osób pochodzących z naszego miasta i regionu.
Jarmark świąteczny w Gorzkowicach
Już w najbliższą niedzielę przed domem kultury w Gorzkowicach odbędzie się świąteczny jarmark. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Na najmłodszych będzie czekała m.in. zagroda świętego Mikołaja.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat