Advertisement

Jaka pogoda na Boże Narodzenie?

ePiotrkow Piątek, 23 grudnia 20220
Przed nami świąteczny długi weekend. Niestety wiele wskazuje na to, że w tym roku o "białych świętach" możemy pomarzyć. O szczegółach prognozy na najbliższe dni opowiada Michał Kochanowski z grupy Łowcy Burz Łódzkie.
Fot. Freepik Fot. Freepik

Przed nami świąteczny weekend i zarazem pierwszy weekend astronomicznej zimy. Niestety, w tym roku biała pokrywa śnieżna nie dopełni magicznego klimatu świąt - będzie ogólnie szaro, ponuro, mokro i na kilkustopniowym plusie.


W piątek do 5 stopni. Pochmurno, ewentualnie z niewielkimi ewentualnie przejaśnieniami. Słabe opady deszczu lub mżawki możliwe przez cały dzień. Wiatr słaby i umiarkowany - z zachodu.


W nocy z piątku na sobotę i w sobotę (wigilię) - bez większych zmian. Temperatura lekko spadnie nad ranem, do około 4 stopni, a w ciągu dnia może podskoczyć do 6. Niebo znów będzie zachmurzone całkowicie i będą pojawiać się przelotne opady deszczu, lokalnie nieco silniejsze niż w piątek. Wiatr również bez większych zmian - słaby i umiarkowany z zachodu i południowego zachodu.


W pierwszy dzień świąt - również pogoda niewiele się zmieni w stosunku do poprzednich dni. Będzie przede wszystkim pochmurno i z temperaturą do około 6 stopni (w nocy z soboty na niedzielę niewiele mniej - 4). Utrzyma się słaby i umiarkowany wiatr z zachodu i południowego zachodu. Jedynie opadów ma być nieco mniej, chociaż mżawki nie można wykluczyć. Mogą pojawiać się okresowo przejaśnienia, ale na chwilę ze słońcem nie mamy zbytnio co liczyć.


Drugi dzień świąt natomiast może przynieść wzrost temperatur do około 8 stopni, a dalej - z upływem tygodnia - temperatury będą spadać. O żadnym powrocie zimy nie ma jednak mowy - jeszcze przed Nowym Rokiem nie jest wykluczone kolejne ocieplenie i aż 10 stopni Celsjusza.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat