Mikołaj przyleciał w tym roku... śmigłowcem!

Region Niedziela, 10 grudnia 202312
Jarmark Bożonarodzeniowy w Sulejowie przyniósł wiele pozytywnych emocji. Oprócz kilkudziesięciu kramów ze świątecznymi wyrobami rękodzielniczymi, były też atrakcje dla dzieci, morsowanie, możliwość poznania pracy strażaka czy spotkanie ze świętym mikołajem. Ten ostatni miał zresztą wejście z ogromnym przytupem. Na sulejowskie Podklasztorze przyleciał bowiem śmigłowcem.

Ładuję galerię...

To już trzeci raz, gdy mieszkańcy naszego regionu gromadzą się na przedświątecznym jarmarku w okolicy zabytkowego Opactwa Cystersów w Sulejowie. Z roku na rok do znanych już atrakcji, dołączają kolejne.

Ja przygotowałam na dziś pierniczki, które z wielką przyjemnością i pasją wypiekam i dekoruję. To są wypieki na różne okazje i o różnych kształtach: gwiazdki, dzwoneczki, podkówki, bałwanki, czy choinki i renifery. Poza tym mam też bardzo dużą szopkę oraz choinki przestrzenne - mówi jedna z handlujących. - My mamy aniołki z makramy i ręcznie robione stroiki. One są przeróżne, robimy je ze sztucznych gałązek i plastikowych bombek, więc mogą posłużyć nam na kolejne lata. Są też takie, robione na słomianych podkładach ze świeżych gałązek, pięknie pachnące i oczywiście robione ręcznie - dodaje kolejna.

 

Władze Sulejowa nie kryją zadowolenia z faktu, że na Podklasztorze zjeżdża się w przedświątecznym czasie coraz więcej turystów. 

Tu wielki ukłon należy się właścicielom hotelu Podklasztorze, którzy od początku są w projekt zaangażowani. My z kolei staramy się pomagać, bo oczywiście ta impreza wspaniale promuje nasze miasto. Cieszy to, że niektórzy wymieniają ten jarmark w Sulejowie w jednym ciągu obok tak wielkich przedświątecznych spotkań, jak te w Gdańsku czy we Wrocławiu. Do takich zresztą warto dążyć - powiedział Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie.

 

Sulejowski jarmark jest okazją do zapoznania się między innymi z produktami, które są wytwarzane na ziemi piotrkowskiej. Lokalni producenci są bowiem integralną częścią tego wydarzenia, To z kolei cieszy starostę powiatu piotrkowskiego.

W powiecie piotrkowskim organizujemy wiele wydarzeń przedświątecznych, a dzisiaj prawdziwy klimat możemy poczuć właśnie na sulejowskim Podklasztorzu. Bardzo się cieszę, że mamy tu ponad 40 wystawców. Jest też szopka, no i przede wszystkim święty mikołaj, który wylądował tutaj helikopterem. Ja oczywiście polecam zwłaszcza świetne produkty lokalne ziemi piotrkowskiej - mówił Piotr Wojtysiak.

 

O tę niezwykłą część III Jarmarku Bożonarodzeniowego zapytaliśmy jego organizatorów.

Wśród licznych atrakcji naszego jarmarku chyba rzeczywiście najbardziej spektakularną było to lądowanie świętego mikołaja helikopterem. Zrobiliśmy sobie z nim wspólne grupowe zdjęcie, a teraz czuć już u nas świąteczną magię. Mamy też chatkę gdzie święty mikołaj przyjmuje dzieci, zabawy z animatorkami, ale też Kubusia Puchatka i bałwanka Olafa. Polecam także odwiedzić wioskę rycerską i zapraszam do wspólnego świętowania - podsumowała Julia Groblewska, dyrektor hotelu Podklasztorze.

 

Wideo: Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej i Boreas Aviation - organizatorzy przylotu świętego mikołaja.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

6


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

qwwertyyy ~qwwertyyy (Gość)13.12.2023 09:37

Az przykro czytać uszczypliwe komentarze.
Była super impreza!!!
Gratulacje dla organizatorów.
Róbcie swoje.

10


goœć_konrad ~goœć_konrad (Gość)11.12.2023 13:23

Az przykro.

30


cynik ~cynik (Gość)10.12.2023 10:09

Mikołaj przyleciał śmigłowcem....No cóż. To chyba najbezpieczniejszy obecnie środek lokomocji żeby dotrzeć do Sulejowa. Fakt nie tani ,ale przecież... gmina Sulejów rośnie w siłę a mieszkańcom żyje się dostatniej. Tak uważa obecny włodarz gminy. PS. Lubię Sulejów i to nawet bardzo ,ale nie jeżdżę tam obecnie żeby nie marnować czasu na dojazd. I dodatkowo ze względu na swoje i rodziny ...bezpieczeństwo. A szkoda ,szkoda bo tam jest nawet fajnie. Jak się wie gdzie....

100


Doda ~Doda (Gość)10.12.2023 09:33

morsy były

20


goœć_baranek ~goœć_baranek (Gość)10.12.2023 18:30

Alle szopka!!!

50


fgs ~fgs (Gość)10.12.2023 11:54

Mikołaj była kobietą!

41


uhu. ~uhu. (Gość)10.12.2023 15:59

A gdzie rudolf czerwononosy,czyżby wczoraj było za dużo grzańca?A przez to dyabelstwo wszystkie sowy klasztorne dostały zawału i nie będzie miał kto hukać w okolicy.Zostanie tylko beczenie baranów.

40


Huhuuu ~Huhuuu (Gość)10.12.2023 09:42

To zarobiony w tym roku jest Mikołaj będą bogate paczki

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat