Kradli maszyny budowlane i rolnicze, wpadli pod Piotrkowem. Mundurowi z naszego miasta wspólnie z policjantami z Radomia zatrzymali czterech mężczyzn - dwóch braci i dwóch synów jednego z nich. Podczas zatrzymania przewozili kradzioną koparkę. Zostali tymczasowo aresztowani.
Kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy – więzienne szwalnie odpowiedziały na polecenie ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry i przyłączyły się do akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”.
Dzięki wideokonferencji sprawy przed Sądem Penitencjarnym, dotyczące osadzonych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się bez zakłóceń. W związku z zagrożeniem epidemicznym wokandy w piotrkowskim więzieniu odbywają się online.
Od 6 kwietnia na terenie wszystkich jednostek penitencjarnych w tym Aresztu Śledczego w Piotrkowie wprowadzono kolejne zasady bezpieczeństwa mające na celu ochronę funkcjonariuszy, pracowników oraz osób pozbawionych wolności.
Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna podejmują kolejne działania chroniące przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od 19 marca obowiązuje całkowite ograniczenie wizyt we wszystkich zakładach penitencjarnych.
Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim szuka zewnętrznych kontrahentów zainteresowanych uruchomieniem produkcji na terenie jednostki przy Wroniej. W ramach programu "Praca dla więźniów" kontrahent zatrudniający skazanych może liczyć na wiele korzyści.
W programie „Uwaga” stacji TVN wyemitowano reportaż o koszmarze młodego łodzianina, którego nęka stalker. Jak się okazało groził on Adamowi Wiankowskiemu zza krat telefonując z aresztu w Piotrkowie. Czy zatem w piotrkowskim więzieniu złamano procedury? Jego rzecznik nie chce komentować sprawy.
Na kilka milionów złotych pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych oszukały klientów. Kobietom przedstawiono prokuratorskie zarzuty. Zostały tymczasowo aresztowane. Grozi im nawet 10 lat więżenia.
Wizyta w Areszcie Śledczym w Piotrkowie blisko trzydziestu studentów bezpieczeństwa narodowego z piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego była ściśle związana z ich kierunkiem nauki. Mogli poznać zasady działania więzienia, wykorzystywane w nim technologie czy specyfikę pracy strażników.
Odbywających karę w jednostce penitencjarnej w Goleszach (Oddział Zewnętrzny piotrkowskiego Aresztu Śledczego) odwiedził arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.