Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na terenie aresztu w Goleszach zostanie wybudowana instalacja fotowoltaiczna (30kW).
Piotrkowski Areszt Śledczy umożliwia przebywającym tam więźniom pracę, co pozwala im pokryć koszty swojego utrzymania bądź też spłacić długi. W Piotrkowie Trybunalskim jest spora grupa osadzonych, którzy korzystają z możliwości podjęcia pracy.
Służba Więzienna zawsze czujna. Funkcjonariusze powstrzymali pijanego mieszkańca Łodzi, który po tym jak nie mógł wejść do piotrkowskiego aresztu „na widzenie” z synem, próbował odjechać samochodem sprzed jednostki penitencjarnej przy ul. Wroniej.
Dopiero w niedzielę przed południem dowieziono Kamila D. do siedziby piotrkowskiej Prokuratury, choć kolizję pod wpływem alkoholu spowodował w piątek. W sobotę nie można go było przesłuchać, ponieważ nadal nie pozwalał na to jego stan. W niedzielę postawiono mu zarzuty, skierowano też wniosek do sądu o areszt. Decyzję sędziego w tej sprawie poznamy w poniedziałek.
Na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Piotrkowie do Polski przyjechało na wakacje blisko pięćdziesięcioro dzieci z Mołdawii. Goście jeden dzień spędzili ze Służbą Więzienną.
Przedstawiciele Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim informują, że od lipca zmienią się godziny widzeń z osadzonymi oraz przekazywania im paczek.
Gotują, sprzątają, remontują. Większość osadzonych w Areszcie Śledczym przy ul. Wroniej w Piotrkowie pracuje. Podobnie jest w oddziale zamiejscowym jednostki w Goleszach. - Pracują w magazynie, pralni, sprzątają, w Areszcie nie ma przecież sprzątaczek. Osadzeni odbywają karę, ale nie zapominajmy, że to nie jest hotel – mówi rzecznik jednostki.
Ośmiu osadzonych z Aresztu Śledczego w Piotrkowie (a właściwie z oddziału zamiejscowego AŚ w Goleszach) pomaga w przenoszeniu księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej do mediateki.
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano zajęcia dydaktyczne dla niemieckich studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Ostfalii. Głównym celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat organizacji systemu resocjalizacyjnego i jego uwarunkowań instytucjonalnych oraz codziennej pracy ze skazanymi.
W ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości na terenach więzień powstają hale produkcyjne, w których będą pracować będą pozbawieni wolności. Zakłada on także możliwość nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz ulg dla przedsiębiorców zatrudniających zatrzymanych.