Rozprawy w piotrkowskim Areszcie odbywają się online

AŚ Piotrków Piątek, 10 kwietnia 20207
Dzięki wideokonferencji sprawy przed Sądem Penitencjarnym, dotyczące osadzonych w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się bez zakłóceń. W związku z zagrożeniem epidemicznym wokandy w piotrkowskim więzieniu odbywają się online.

Ładuję galerię...

Sąd Penitencjarny bez opuszczania swojej siedziby przy ulicy Słowackiego 5 w Piotrkowie, rozpatrywał już wnioski o udzielenie warunkowego przedterminowego zwolnienia, przerwy w karze oraz udzielenie zezwolenia na odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. Do specjalnie przygotowanego w areszcie pomieszczenia doprowadzano skazanych, którzy mogli stanąć przed obliczem Sądu. W wokandzie uczestniczyli oczywiście także prokurator i adwokaci będący w tym czasie w siedzibie w Sądu oraz wyznaczony przez dyrektora aresztu przedstawiciel jednostki penitencjarnej, który pozostawał na jej terenie. Od czasu wprowadzenia ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym odbyły się już trzy wokandy z wykorzystaniem wideokonferencji.

 

Wcześniej posiedzenia Sądu Penitencjarnego odbywały się raz w tygodniu na terenie Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim w znajdującej się na jego terenie sali sądu. Pomimo epidemii wokandy odbywają się więc bez zakłóceń i z taką samą regularnością.

 

Piotrkowska jednostka penitencjarna sprzęt do wideokonferencji posiada od 2010 roku. Był on dotychczas wykorzystywany do prowadzenia czynności procesowych, głównie przesłuchań przez organy znajdujące się w odległych miastach lub poza granicami kraju. Dzięki wideokonferencji możliwe było prowadzenie różnych spraw osadzonych znanych z pierwszych stron gazet w tym skazanych przez Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii, bez konieczności ich transportowania, związanych z tym kosztów, przedsięwzięć oraz niepotrzebnej sensacji.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

SW ~SW (Gość)17.04.2020 13:17

Niestety nie jest to normą. Każda jednostka SW ma zestaw do wideokonferencji, a osadzeni tak naprawdę dalej jeżdżą po Polsce jak jeździli. Najlepsze jest, jak sąd go wzywa, policja transportuje paręset kilometrów, a on idzie na sprawę i odmawia składania zeznań. Porażka logistyczna...

00


gość ~gość (Gość)10.04.2020 12:59

Teraz każdy odbywa karę pozbawienia wolności online w swoim domu

30


sad ~sad (Gość)10.04.2020 20:35

Sąd się okopał, prokuratura też, ale policjantów wysyła się w najgorszy syf.

10


97-300 97-300ranga10.04.2020 17:00

Tak powinno być od zawsze,to duże oszczędności i usprawnienie pracy temidy.

00


luk ~luk (Gość)10.04.2020 12:06

Co wy z tym wiezieniem macie ??? co chwila artykuł o areszcie , chcecie się tam znaleść czy jak ?

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat