Straty po przejściu trąby powietrznej w powiecie opoczyńskim mogą sięgać kilku milonów złotych. Poszkodowanym pomoc obiecał już premier. Specjalne środki uruchomi także Urząd Marszałkowski.
Po czwartkowej trąbie powietrznej w powiecie opoczyńskim zebrał się sztab kryzysowy. Na ten moment mowa jest o blisko 300 uszkodzonych budynkach, w tym mieszkalnych i gospodarczych. Zniszczone zostały też szkoła, kościół, sklep.
Do 51-letniej bełchatowianki idącej skwerem nad rzeką Rakówką w Bełchatowie w rejonie kładki między osiedlem Okrzei, a targowiskiem miejskim, podszedł nieznany mężczyzna, który wymachując nożem i grożąc pozbawieniem życia zażądał wydania torebki.
Wczoraj na stadionie OSIR-u w Sulejowie przy ul. Błonie odbyły się zawody sportowo–pożarnicze drużyn OSP gminy Sulejów. Choć najwięcej zwycięstw odniosły drużyny z Przygłowa to jednak Krzewiny wygrały w najważniejszej kategorii.
Już wkrótce, bo 11 lipca z Piotrkowa wyruszy po raz 142 piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
Choć tak naprawdę z Japonii do Polski lecieć trzeba około 14 godzin, te kraje okazały się wcale nie tak odległe. A już całkiem sobie bliskie okazały się dzieci z tych krajów. Wszystko za sprawą wizyty dwóch japońskich dziewczynek, ich mamy i małego braciszka w Szkole Podstawowej w Bujnach.
Rada Miasta w Piotrkowie przekroczyła dozwolone granice stanowienia prawa miejscowego. Wojewoda wezwał radnych do uchylenia przepisów dotyczących czipowania psów.
W niedzielę 5.06.2011r. miała miejsce pierwsza w ramach 26 Edycji Łódź akcja ogólnopolskiego projektu „Zadbaj o swoje serce!”. Akcja ta ma charakter informacyjno – profilaktyczno – społeczny. Organizatorem akcji jest Telemedycyna Polska S.A., Gospodarzem i Współorganizatorem akcji był Skwer Handlowy Piotr i Paweł.
Po raz trzeci w Radomsku gościła młodzieżowa reprezentacja Polski. Zespół trenera Stefana Majewskiego na Stadionie Miejskim grał z rówieśnikami z Grecji. Mecz, który uświetnił 35-lecie powstania Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie nie wyszedł Polakom.
Przez 5 dni, a przede wszystkim w nocy, piotrkowianie nie mogli kupić leków w jedynej w mieście całodobowej aptece. Jej właściciel zdecydował bowiem o rezygnacji z nocnych dyżurów, powodując tym samym niemałe zamieszanie. Zdenerwowani mieszkańcy dzwonili do Straży Pożarnej, pogotowia i szpitala z prośbą o pomoc. Ci, którzy musieli zaopatrzyć się w leki po 22.00, musieli jechać do Radomska, Bełchatowa czy Tomaszowa.