Trzech Ukraińców zaczepiło dwóch piotrkowian wracających z imprezy do domu. Najpierw wszyscy razem pili alkohol, później doszło do bójki i kradzieży. Do zdarzenia doszło przy ul. Cmentarnej w pobliżu Strawy 6 czerwca ok. godz. 19.
Nie będzie instalacji OZE na terenie gminy Rozprza. Jednostka samorządowa nie otrzyma kilkuset tysięcy zł dofinansowania na ten cel.
Nadejście wiosny można świętować na różne sposoby. Wielu piotrkowian zamiast topić Marzannę, postanowiło oddać krew.
W środę, 20 marca w Prywatnej Szkole Podstawowej i Gimnazjum Magdaleny Jakubiak w Piotrkowie odbył się finał V Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego ECDL. Zmagania młodych informatyków wygrał Bartosz Siwakowski ze Szkoły Podstawowej nr 2. W konkursie udział wzięło 17 uczniów z piotrkowskich gimnazjów i szkół podstawowych, zgłoszonych przez nauczycieli informatyki.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.
Jeszcze w latach 90. XX wieku prężnie funkcjonował tam ośrodek wczasowo-kolonijny. Co dziś dzieje się we wsi Biała w gminie Sulejów? Uroki tego miejsca docenili Ukraińcy, który chcą zorganizować tam… teatr i miejsce, gdzie będą spotykać się artyści. A póki co mieszka tam - na stałe - kilka rodzin z Piotrkowa, Łodzi, Bełchatowa, Sulejowa, Włodzimierzowa.
- Oprócz mnie pracuje tutaj trzech lekarzy weterynarii. Brakuje jeszcze trzech, czyli mamy 50% obsady - mówi Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii. Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna w Piotrkowie boryka się z problemami kadrowymi.
Na polskiej scenie politycznej powstają kolejne partie i ugrupowania, które zamierzają wystawić listy w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na uruchomienie projektu pod nazwą "Polska Fair Play" zdecydował się prawnik, ekonomista i publicysta Robert Gwiazdowski. Nowy ruch wybrał też swojego przedstawiciela w województwie łódzkim, który będzie tworzył jego struktury w regionie. Został nim Radosław Gajda, b. radny wojewódzki z ramienia PiS i przewodniczący RM w Zgierzu. Ostatnio działał w "Bezpartyjnych Samorządowcach".
Sołectwo Polichno (gmina Wolbórz) otrzymało wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim Fundusz Sołecki - Najlepsza Inicjatywa (I miejsce w województwie łódzkim). Nagrodę odebrał w Nadarzynie, podczas Centralnych Targów Rolniczych, Krzysztof Czapla Sołtys Polichna.
Panele fotowoltaiczne być może pojawią się w ciągu najbliższych 2 lat przy oczyszczalni ścieków w Piotrkowie. To pomysł wiceprezydenta Adama Karzewnika i miejskiej spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.