Artykuły do tagu: 19

Szukają rodziny właścicielki pamiętnika z 1938 roku
Pani Maria, która obecnie mieszka w Norwegii opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym informuje, że weszła w posiadanie wyjątkowego pamiętnika. To niewielki zeszyt, a jego niezwykłość polega na tym, że pierwsze wpisy datowane są na wigilię 1938 roku. Co więcej, dokonano ich w Piotrkowie Trybunalskim. Poszukiwana jest rodzina pani Zofii Kuligowskiej, czyli właścicielki pamiętnika.
Chcielibyście wrócić do czasów PRL? To możliwe za sprawą nowej publikacji
"Piotrków Trybunalski w PRL. Życie codzienne i niecodzienne miasta 1945-1989", książka dr Daniela Warzochy dla osób starszych będzie wspomnieniem młodości, a nieco młodszą rzeszę czytelników natomiast przeniesie do czasów, z których mogą pamiętać jedynie jakieś szczątkowe momenty.
O Narodowym Święcie Niepodległości w piotrkowskim muzeum
11 listopada w placówce uroczyście otwarta została wystawa pt.: „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”. Wernisaż odbył się pod hasłem "W obronie Niepodległej. W hołdzie jej obrońców".
Rozkaz nie dotarł. Pamięć o tragedii sprzed 83 lat
6. września 1939 roku 76 pułk piechoty wchodzący w skład 29 dywizji Armii Prusy, stoczył nierówny bój z dużo liczniejszym i uzbrojonym po zęby przeciwnikiem w okolicach Milejowa. Jak informuje Wójt Gminy Rozprza, prace nad renowacją cmentarza wojennego w Milejowie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, dobiegły końca.
Festiwal
Organizatorem wydarzenia było Przedszkole Samorządowe nr 19. Festiwal odbył się po raz piąty.
Łódzkie Pamięta – wojewódzka inscenizacja Bitwy nad Wartą wrzesień 1939 r. Beleń – Strońsko 3 września 2022 r.
Kierując się zasadą, że pamięć o wydarzeniach łączy przeszłość z przyszłością, a ich odtwarzanie jest doskonałą lekcją żywej historii dla współczesnych pokoleń, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wraz z Łódzkim Domem Kultury organizują 3 września 2022 r. wydarzenie „Łódzkie Pamięta – Wojewódzka Inscenizacja Bitwy nad Wartą wrzesień 1939 r.” Do udziału w dwudniowych obchodach rocznicy Bitwy nad Wartą zaprasza Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.
Epidemia covid-19 zniesiona. Czy nadal chcemy się szczepić?
Nie mamy już w Polsce epidemii koronawirusa. Od poniedziałku jest za to stan zagrożenia epidemią. Sprawdzamy jakie jest zainteresowanie szczepieniami przeciw covid-19 w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie.
Вакцинація від COVID-19 для Українців
В Пьотркуві організували безкоштовну вакцинацію від COVID-19 для громадян України
Zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia; bądźmy odpowiedzialni
Zniesienie obostrzeń nie oznacza, że kończy się epidemia i nie ma COVID-19 – zaznacza minister zdrowia Adam Niedzielski. Bądźmy odpowiedzialni, nośmy maseczki, gdy jest dużo ludzi, a jeśli czujemy się źle, zostańmy w domu – radzi.
Program rehabilitacji po przebyciu COVID-19 szansą na powrót do zdrowia
Już od ponad dwóch lat mierzymy się z COVID-19. Choroba wywoływana jest przez SARS-CoV-2, czyli wirus należący do rodziny koronawirusów. Wszystkie poznane dotąd koronawirusy powodujące zakażenia u ludzi wywołują objawy ze strony układu oddechowego, bardzo rzadko ze strony innych układów i narządów. Początek światowej pandemii, czyli 2020 rok, był czasem obaw przed nieznaną chorobą, ale i lęku o własne zdrowie i zdrowie bliskich osób. Obecnie koronawirus pozostawia po sobie nie tylko złe wspomnienia, ale także powikłania u tzw. ozdrowieńców. Część osób, które przeszły COVID-19 skarży się na niepokojące powikłania, takie jak: duszności, kaszel, zaburzenia snu, drażliwość, problemy z pamięcią, silne bóle oraz zawroty głowy, zaburzenia lub utrata węchu i smaku. To właśnie z myślą o nich powstał program „Łódzkie Centrum Postcovidowe”.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat