2014 to rok jubileuszów: 25 lat od wyborów czerwcowych 1989 roku, 15-lecie powstania powiatów i nowych województw, a także 10-lecie Polski w Unii Europejskiej. – To dla nas szczególny rok – mówił na antenie Radia Strefa FM Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Co roku w dniach 17-18 stycznia powraca dyskusja na temat wydarzeń, które miały miejsce w 1945 roku, gdy do centralnej Polski wkroczyły wojska sowieckie. Zakończyła się okupacja niemiecka, a władzę w Piotrkowie i innych miastach regionu przejęli Rosjanie i polscy komuniści. - Zaczęło się kolejne zniewolenie - mówią jedni. - Wygoniliśmy Niemców i znowu byliśmy wolni - słychać z drugiej strony.
Minęło 40 lat od tragicznych wydarzeń Grudnia 1970. Do dziś nie wiadomo kto odpowiada za śmierć kilkudziesięciu osób, bowiem proces sądowy trwa prawie 20 lat.
21 listopada po raz kolejny w wolnych wyborach wybierzemy swoich radnych, być może poznamy również nazwisko kolejnego prezydenta miasta (ewentualna II tura – 5 grudnia). Tymczasem nasi przodkowie w II RP pierwszy raz głosowali w 1919 roku. Wówczas górą była lewica z PPS a jak będzie 91 lat później?
W związku z realizacją zdjęć do filmu BITWA WARSZAWSKA 1920 z ruchu wyłączone są niektóre ulice wokół Rynku Trybunalskiego. Jak się okazuje jest to realny problem dla niektórych przedsiębiorców z ulicy Starowarszawskiej.
Od 5 lat skwer u zbiegu ulic Warszawskiej i Barlickiego w Tomaszowie Mazowieckim nosi nazwę 4 czerwca 1989 roku. To pierwszy tego typu przypadek w kraju, aby ulica, park lub skwer upamiętniał wybory sprzed 21 lat.