Ponad stu wędkarzy brało udział w sprzątaniu obrzeży jeziora Bugaj i Zbiornika Cieszanowice.
Uczennice z Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wodzinie Prywatnym tworzące pięcioosobowy zespół ekologiczny „Ekoiskierki” wraz ze swoją opiekunką panią M. Tomaszewską przystąpiły do konkursu „Aktywni dla klimatu”, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. „Zmieniaj nawyki - nie klimat!”.
Jeśli któryś z mieszkańców gminy Rozprza nie wiedział dotąd, dlaczego cena za śmieci wynosi 6,50 zł, może teraz zapytać o to swojego sołtysa. Podczas ostatniego spotkania w Urzędzie Gminy dokładną kalkulację kosztów przedstawił przedstawicielom sołectw zastępca wójta Artur Cubała.
Dwa razy, a może tylko raz? Ile razy w roku firmy powinny odbierać od mieszkańców tzw. odpady wielkogabarytowe, czyli np. stare wersalki, szafy, fotele?
- Stan czystości w mieście jest, delikatnie mówiąc, niezadowalający - mówi radny Jan Dziemdziora, który mimo licznych interpelacji i wskazywania miejsc, nie może doprosić się o usunięcie śmieci.
- Nie ma mowy o nadpłatach - przypomina Włodzimierz Pawlak, doradca prezydenta Piotrkowa ds. zagospodarowania odpadów komunalnych.
Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Karusia” oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa „Barbórka”, porozumiały się wreszcie z miastem. Od lutego za śmieci można płacić w kasach spółdzielni.
Od 1 lutego wchodzą w życie niższe opłaty za śmieci dla mieszkańców Piotrkowa. Aby płacić mniej właściciele nieruchomości zobowiązani są do wypełnienia nowych deklaracji.
Niższe stawki za odbiór odpadów komunalnych dla piotrkowian najprawdopodobniej zaczną obowiązywać dopiero od lutego.
-Nie będzie całkowitej dowolności przy ustalaniu wysokości opłat za odbiór odpadów komunalnych. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niektóre jej zapisy są sprzeczne z Konstytucją. Chodzi m.in. .o brak określonych granic cenowych - mówi Marcin Witko, poseł Prawa i Sprawiedliwości, który był jednym z wnioskodawców zaskarżenia ustawy.