Do 15 grudnia ma powstać pierwszy etap ścieżki rowerowej wokół jeziora Bugaj, a konkretnie od ul. Wierzeje do skrzyżowania Porannej i Roślinnej. Urząd Miasta w Piotrkowie ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Oferty można składać do 8 sierpnia.
U zbiegu ulic Żelaznej i Haeringa powstaje sygnalizacja świetlna, wymieniona będzie również nawierzchnia. Prace trwają od kilku tygodni.
Ponad milion zł ma kosztować budowa ścieżki rowerowej wokół jeziora Bugaj w Piotrowie. Zadanie ma zostać zrealizowane w 2019 roku.
Kiedy rozpoczną się prace związane z budową ścieżki rowerowej pomiędzy Piotrkowem a Przygłowem? Ścieżka ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 12. Taka inwestycja jest w planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na 2019 rok, jednak zdaniem posła ziemi piotrkowskiej Grzegorza Lorka prace powinny ruszyć jeszcze przed sezonem wakacyjnym.
Mieszkańcy Piotrkowa skarżą się na nierówności i dziury na ścieżce rowerowej, które mogą uszkodzić opony lub doprowadzić do upadku. Szczególnie duże pęknięcia widoczne są na wysokości ul. Kasztelańskiej.
W poniedziałek informowaliśmy o zwycięskich projektach w Budżecie Obywatelskim 2018. Po raz pierwszy, oprócz inwestycji rejonowych, wybrano projekt ogólnomiejski - to ścieżka rowerowa, biegnąca wzdłuż południowo-wschodniego brzegu Jeziora Bugaj. Dotarliśmy do wstępnej wizualizacji przebiegu inwestycji.
Kiedyś kolejka, wkrótce być może ścieżka rowerowa – plany, by w śladzie wąskotorówki prowadzącej z Piotrkowa do Sulejowa wybudować drogę dla rowerów, ma samorząd Sulejowa. W realizacji planów chce pomóc województwo.
- O mały włos nie zostałem potrącony przez pędzącego rowerzystę - żalił się słuchacz, który zadzwonił do redakcji Strefy FM. Jak wynika z relacji pieszego, rowerzysta jechał chodnikiem i stwarzał spore zagrożenie.
Trwają prace przy budowie powiatowego szlaku rowerowego na odcinku Słok – Góra Kamieńsk.
W Piotrkowie coraz więcej osób przesiada się na rower. Komendant piotrkowskiej Straży Miejskiej zaapelował na antenie Strefy FM, aby rowerzyści stosowali się do przepisów ruchu drogowego.