Artykuły do tagu: Wykroczenie

Obowiązkowe mandaty. Słuchacze dyskutowali
Dostałeś mandat? Musisz zapłacić, a dopiero potem możesz się odwołać do sądu. Prawo i Sprawiedliwość złożyło poselski projekt nowelizacji przepisów. Zgodnie z jego założeniem, to ukarany mandatem będzie musiał udowodnić, że nie popełnił wykroczenia. Sprawa ta wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy magazynu Magiel na antenie Radia Strefa FM Piotrków.
Stracił prawo jazdy po drifcie
Opoczyńscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 22-letniemu kierowcy volvo, który driftował na rondzie przy zbiegu ulic Biernackiego i Perzyńskiego w Opocznie. Za rażące wykroczenie w ruchu drogowym i stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu, kierowca odpowie przed sądem.
Policja na tropie nielegalnych wysypisk
Dzielnicowy namierzył mieszkankę powiatu bełchatowskiego, która na terenie nieużytków rolnych przylegających do lasu w miejscowości Zagadki urządziła sobie nielegalne wysypisko śmieci.
Pijani zdobyli szczyt 8-metrowej choinki
Dwóch nietrzeźwych mężczyzn wspięło się na szczyt 8-metrowej choinki miejskiej w Bełchatowie. To nietypowe zdarzenie miało miejsce w samym centrum miasta.
Wyższe kary za nieupilnowanie psa?
W Sejmie trwają prace nad projektem ustawy karzącej nieodpowiedzialnych właścicieli psów mandatami w wysokości nawet do 1 tys zł. Kary będą jeszcze bardziej dotkliwe, jeśli zwierzę stworzy niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka - wówczas właścicielowi lub opiekunowi grozi mandat do 5 tys zł, a nawet ograniczenie wolności. Jakie kary obowiązują obecnie i jak wiele osób nie przestrzega przepisów na terenie Piotrkowa?
Pijana kobieta potrącona na pasach
We wtorkowy poranek doszło w Piotrkowie Trybunalskim do niebezpiecznego zdarzenia, ucierpiała 57-letnia piesza.
Jeden z piotrkowskich portali internetowych (Gazeta Trybunalska) opublikował fotografie (i film) rejestrujące grupę wolontariuszy WOŚP na osiedlu Słowackiego w Piotrkowie. Zdjęcia (nagranie już niekoniecznie) mogą zdaniem autora filmu świadczyć o tym, że młodzi ludzie „dobierali się" do puszek, do których wcześniej zbierali pieniądze na rzecz Orkiestry. Czy tak było rzeczywiście? To sprawdzi policja.
Nie dość, że pijany, to jeszcze na kradzionym rowerze
Piotrkowscy policjanci prowadzą czynności w sprawie o wykroczenie dotyczące kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło 11 sierpnia około godziny 7.20 przy skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i Szklarskiej w Piotrkowie. Rower, którym poruszał się sprawca został najprawdopodobniej przez niego skradziony.
- O mały włos nie zostałem potrącony przez pędzącego rowerzystę - żalił się słuchacz, który zadzwonił do redakcji Strefy FM. Jak wynika z relacji pieszego, rowerzysta jechał chodnikiem i stwarzał spore zagrożenie.
Koparka zahaczyła o pociąg
Do niecodziennego zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 15.50 w pobliżu torowiska w Rozprzy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat