Figura św. Antoniego usytuowana przy Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej przejdzie kompleksową renowację. Początkowo wartość inwestycji miała wynieść niespełna 300 tys. złotych. Po wstępnym rekonesansie wiadomo, że ta kwota wzrośnie. 1/3 kosztów ma pokryć dofinansowanie z programu „Łódzkie ratuje zabytki”, ale to może okazać się za mało.
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. W pierwszych dniach lipca w województwie łódzkim złożono już ponad 20 tys. wniosków na 28 tys. dzieci.
Aż 600 tys. zł trafi na konta 50 sołectw w powiecie piotrkowskim. To pieniądze z budżetu województwa łódzkiego w ramach programu "Sołectwo na plus". Najwięcej trafi do miejscowości w gminie Rozprza, niewiele mniej do gmin Sulejów i Wola Krzysztoporska.
Województwo Łódzkie otrzymało niemal 370 mln euro z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. Mają one za zadanie wspierać tereny, na których zamykane będą elektrownie węglowe i kopalnie. Przedsiębiorstwa te przez lata stanowiły podstawę lokalnych gospodarek i integrowały społeczności lokalne, dlatego właśnie tam trafią środki finansowe. Wykorzystane będą na tworzenie nowych miejsc pracy, zdobywanie przez pracowników nowych kwalifikacji zawodowych oraz budowę niezależnych odnawialnych źródeł energii. W naszym regionie pomoc otrzyma 35 gmin z powiatu bełchatowskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, łaskiego, pajęczańskiego, sieradzkiego oraz wieluńskiego.
Piknikowo i sportowo mógł bawić się każdy, kto w niedzielę (25.06.2023) odwiedził sulejowskie Podklasztorze. Były atrakcje dla najmłodszych, smaki od kół gospodyń wiejskich, zmagania zespołów OSP, a przede wszystkim koncerty. To w związku z imprezą zorganizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, wpisującą się w cykl "Łódzkie Królewskie".
Już w jutro, w sobotę (24 czerwca) zapraszamy do Nieborowa na Festiwal Ogrodniczy „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”. W programie wydarzenia: kiermasz ogrodniczy, projekcje filmów przyrodniczych, a także tematyczne prelekcje.
Zamki i grody są nieodłącznym elementem kultury naszych przodków, ich dorobku artystycznego i architektonicznego. Stanowią świadectwo minionych wieków. Dzięki renowacjom współfinansowanym przez Fundusze Europejskie chronione jest dziedzictwo kulturowe. Okres wakacji to znakomity czas, by zwiedzić te wyjątkowe miejsca, wziąć udział w niezwykłych wydarzeniach i poczuć powiew historii. W czerwcu w ramach cyklu letnich wydarzeń plenerowych organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego odbędzie się pikniki „Piknikowo i Sportowo, Aktywnie i Zdrowo z Województwem Łódzkim”.
Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą dokonać wyboru, na jakie projekty zostaną przeznaczone pieniądze w ramach Budżetu Obywatelskiego "Łódzkie na plus". O dofinansowanie na zakup ambulansu walczy Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Głosowanie trwa do 30 czerwca.
W Tumie pod Łęczycą odbył się w niedzielę wielki piknik w województwa łódzkiego. Na imprezę zaproszone zostało także radio Strefa FM, więc wśród kolorowych stoisk nie zabrakło także pomarańczowych barw piotrkowskiej rozgłośni.
Zobaczycie na własne oczy, co stało się w 1318 roku w Opactwie Cystersów, w miejscu z duszą, gdzie tradycja przeplata się z niesamowitym klimatem.