artykuł sponsorowany

Zdrowym być!

Środa, 22 listopada 2023
Dziś wiek to tylko liczba, a dowodem na to jest aktywność seniorów w Łódzkiem. Seniorzy z naszego regionu chcą się rozwijać, uczyć, integrować i ćwiczyć. Dbają o zdrową dietę i chętnie wychodzą do teatru czy kina. Chcą też czuć się bezpieczni. Dlatego Województwo Łódzkie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów zawsze ma dla nich przyjazną ofertę

Ładuję galerię...

 

Na uwagę zasługują bardzo ciekawe i oryginalne inicjatywy angażujące dużą grupę seniorów, które realizowane są w ramach otwartych konkursów ofert dla organizacji pozarządowych, wspierane finansowo przez Samorząd Województwa Łódzkiego. Zajęcia sportowo – rehabilitacyjne, wycieczki, warsztaty, spotkania integracyjne, szkolenia i kursy, treningi antystresowe, to przykłady aktywności naszych seniorów angażujących się w życie lokalnych społeczności - mówi Katarzyna Maciołek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia z budowania i rozwoju zespołu w organizacjach pozarządowych; zdrowego odżywiania i komponowania posiłków; wykorzystania mediów społecznościowych do skutecznego przekazu a nawet stylu ubierania.

Myślę, że w obecnych czasach można śmiało stwierdzić, że nasze życie i zdrowie wcale nie zależy od genów. Zdrowie psychiczne w połączeniu z aktywnością społeczną oraz bliskie relacje międzyludzkie w największym stopniu wpływają na nasze zdrowie - mówi Anna Mostowska, kierownik Wydziału ds. Pomocy Społecznej i Polityki Senioralnej RCPS Łódź.

 

 

 

Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi zachęca by mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy ukończyli 60 lat dołączyli do programu Karta Seniora Województwa Łódzkiego, która oferuje wiele zniżek m.in. na wydarzenia kulturalne, masaże i wypoczynek oraz korzystali z Wojewódzkiego Telefonu Wsparcia dla Seniorów.

 

 

Dzwoniąc pod numer 42 20 819 99  można porozmawiać z prawnikiem, psychologiem bądź pracownikiem pomocy społecznej. Największym zainteresowaniem cieszą się porady prawnicze. Starsi ludzie pytają o testamenty, spadki, możliwość rozwiązania umowy na kupno garnków czy kołder. Telefon jest odpowiedzią na problemy osób starszych, którzy często czują się osamotnieni i pragną kontaktu z drugim człowiekiem.

W naszej ofercie nie brakuje cyklicznych wydarzeń, które budują naszą współpracę z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób starszych jak i mają na celu dowartościować twórczość seniorów w talentach, których nie wykorzystali wcześniej, a teraz śmiało się realizują.

Gala Senior Plus, Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów to momenty pełne niespodzianek i emocji.

 

Zachęcamy do współpracy. Zespół RCPS Łódź.

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat