artykuł sponsorowany

Kardiologia w Biegańskim w województwie łódzkim już działa

Środa, 11 października 2023
9 października 2023 roku otworzono odnowiony Oddział Kardiologiczny w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Odgrywa on kluczową rolę w zapewnieniu wysokiej jakości opieki kardiologicznej oraz leczenia pacjentów z terenu całego województwa łódzkiego. Oddział został przebudowany i doposażony w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu poprawiła się jakość usług medycznych, a placówka stała się bardziej dostępna. Było to możliwe dzięki wsparciu Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz wykorzystaniu środków własnych szpitala.
Kardiologia w Biegańskim w województwie łódzkim już działa

Całkowity koszt modernizacji placówki to niemal 24 mln zł, z czego ponad połowa pochodziła z dofinansowania z Funduszy Europejskich. Po dwóch latach prac placówka mogła rozpocząć całościowe leczenie pacjentów z chorobami układu krążenia.

 

Blisko i bezpiecznie

 

Dzięki kompleksowej modernizacji i rozbudowie istniejącego Pawilonu B, oddział uzyskał 50 łóżek o profilu kardiologicznym, z czego 12 to stanowiska z zakresu kardiologii interwencyjnej. Wykonane prace pozwoliły na stworzenie nowoczesnych pojedynczych lub dwuosobowych sal z własnym węzłem sanitarnym, przestrzeni do pobytu dziennego dla pacjentów korzystających z programu terapeutycznego oraz wyodrębnienie części diagnostycznej. W ramach projektu zakupiono również nowoczesne wyposażenie i sprzęt medyczny, w tym łóżka do sali intensywnej opieki kardiologicznej, kardiomonitory z centralami monitorującymi podstawowe funkcje życiowe pacjenta, respiratory, kolumny medyczne, aparaty EKG, ultrasonografy, meble medyczne oraz wyposażenie pomocnicze do pracy personelu medycznego. Nowy oddział w szpitalu im. Biegańskiego spełnia wszelkie standardy europejskie i światowe oraz zapewnia pacjentom najwyższej jakości leczenie.

Kompleksowa opieka

Województwo łódzkie zmaga się z niekorzystną sytuacją demograficzno-epidemiologiczną, wynikającą głównie z procesu starzenia się społeczeństwa oraz wzrostu zachorowań, zwłaszcza na choroby układu krążenia. W odpowiedzi na te wyzwania, podjęto niezbędne działania mające zwiększyć dostępność do świadczeń diagnostycznych i leczniczych w zakresie chorób układu krążenia, oferowanych przez ochronę zdrowia w województwie łódzkim. W styczniu 2023 r. otwarto, również w szpitalu przy ul. Kniaziewicza, nowy Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej, który służy pacjentom wymagającym rehabilitacji kardiologicznej, pacjentom z zaburzeniami rytmu serca, ciśnienia krwi, ryzykiem choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, ale również osobom po przejściu COVID-19, czy grypy. Warto podkreślić, że Oddział Kardiologiczny nie jest jedynym projektem wspieranym przez Fundusze Europejskie w Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi. Placówka otrzymała dofinansowanie na dwa inne ważne projekty. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych, które stanowią duży procent pacjentów wyremontowano Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii. Zmodernizowano również Oddział Kardiochirurgii wraz z niezbędnym zapleczem, umożliwiając kompleksową opiekę nad pacjentami z chorobami układu krążenia wymagającymi zabiegów chirurgicznych. Jednym słowem w Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego stworzono nowoczesną przestrzeń do diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pacjentów z chorobami układu krążenia

 

Fundusze Europejskie na ochronę zdrowia w powiecie piotrkowskim

 

Fundusze Europejskie wspierają działania zmierzające do poprawy zdrowia i jakości życia mieszkańców województwa łódzkiego. Pomagają w realizacji projektów unowocześniających podstawową i specjalistyczną opieki zdrowotną. W powiecie piotrkowskim zrealizowano projekt obejmujący rozwój opieki koordynowanej w placówkach Amicus-Med w Wolborzu, poprzez inwestycję w sprzęt diagnostyczny. Zakupiono dwa nowoczesne, wielofunkcyjne aparaty USG. Bezpośrednie wykonywanie w placówce badań ultrasonograficznych, diagnostyki dla pacjentów dorosłych, jak i dzieci, umożliwiło lekarzom placówki ukierunkowanie ścieżki dalszego leczenia pacjenta, jak i skrócenie czasu oczekiwania na konsultacje u specjalistów. Efekty wsparcia Funduszy Europejskich widać na każdym kroku. Zawdzięczamy im realizację tysięcy projektów poprawiających jakość życia lokalnych społeczności, w tym dofinansowanie inwestycji i nowych technologii dla podmiotów medycznych.

 

 


Zainteresował temat?

2

0


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat