Reklama

Artykuły do tagu: cmentarze

Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowskie cmentarze
Wspomnienie świętych w pierwszym dniu listopada i wspomnienie bliskich zmarłych w Dzień Zaduszny dzień później, oznacza wizyty na wielu nekropoliach. W Piotrkowie nie brakuje cmentarzy z bogatą historią, dlatego tym razem skupimy się na tych historycznych miejscach. W wielu przypadkach zabytkowych.
Nowe przejścia dla pieszych przy cmentarzach
Dwa nowe przejścia dla pieszych pojawiły się w rejonie piotrkowskich cmentarzy. „Zebry” zostały namalowane na ul. Spacerowej i mają zwiększyć bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich.
Rząd podjął decyzję. Cmentarze będą zamknięte
31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze w całym kraju będą zamknięte. Jest to związane z epidemią koronawirusa.
Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w regionie. Inaczej kursować będzie komunikacja zbiorowa
Zbliża się 1 listopada, przed nami okres wzmożonego ruchu w okolicach cmentarzy. Zebraliśmy wiadomości dotyczące zmian w organizacji ruchu w Piotrkowie i miastach ościennych. Informujemy również, jak kursować będzie komunikacja zbiorowa.
Kwesta na ratowanie piotrkowskich zabytków…   w internecie
- W dobie pandemii, kiedy wszystko zaczyna odbywać się zdalnie my również postanowiliśmy wpisać się w ten „trend” i będziemy kwestować w Internecie – czytamy w komunikacie Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Tradycyjna kwesta, w związku z epidemią, została bowiem odwołana.
Uwaga kierowcy! Zmieni się organizacja ruchu przy cmentarzach
Od poniedziałku (29.10) zmieni się organizacja ruchu przy piotrkowskich cmentarzach. Kierowcy, bądźcie ostrożni!
W ten weekend większość z nas udaje się na cmentarz, aby odwiedzić groby swoich bliskich, przyjaciół czy znajomych. W ten sposób chcemy uczcić ich pamięć. Pogoda dopisuje, więc samochód spokojnie można zostawić w garażu lub na parkingu.
Płomyk Pamięci czyli jesienne sprzątanie grobów
Mimo mglistej i dżdżystej pogody w sobotnie przedpołudnie aż 56 uczniów szkół piotrkowskich zgromadziło się, by wspólnie wziąć udział w akcji Płomyk pamięci, czyli jesienne sprzątanie grobów. Akcja organizowana jest przez piotrkowski Oddział PTTK.
Będzie zmiana organizacji ruchu w okolicach cmentarzy
W okresie Wszystkich Świętych nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie piotrkowskich cmentarzy. Zmiany będą obowiązywać od piątku (31 X) do niedzieli (2 XI).
02.10.2014 06:01
Znów będą kwestować
Towarzystwo Przyjaciół Miasta Piotrkowa Trybunalskiego już po raz 27. organizuje kwestę na ratowanie starego cmentarza. Tradycyjnie też TPMPT poszukuje osób chcących pomóc w kwestowaniu.
Reklama Reklama

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat