Artykuły do tagu: cmentarze

Piotrkowianie odwiedzają cmentarze
Świąteczna chwila zadumy zachęca mieszkańców miasta do odwiedzin swoich bliskich na piotrkowskich cmentarzach. Modlitwa, czas wspomnień, a także drobne porządki tym aktywnościom towarzyszy wiosenna aura.
Więcej patroli na Wszystkich Świętych
Akcja „Wszystkich Świętych" w tym roku rozpocznie się dla policjantów z województwa łódzkiego 31 października i potrwa do 5 listopada. Wiele osób w tym czasie zdecyduje się wydłużyć sobie weekend, aby odwiedzić groby swoich najbliższych i przy okazji spotkać się z rodziną. W tym okresie możemy spodziewać się też wzmożonego ruchu na polskich drogach.
Od dzisiaj zmiana organizacji ruchu
Już jutro uroczystość Wszystkich Świętych. Tradycyjnie w rejonie piotrkowskich cmentarzy zmieni się organizacja ruchu. Sprawdziliśmy, jak będzie można dojechać na groby swoich bliskich.
Uwaga! Zamknięta ul. Partyzantów
Przy okazji świąt wielkanocnych wielu mieszkańców odwiedza swoich bliskich zmarłych na piotrkowskich cmentarzach. W związku ze zwiększonym ruchem w tym miejscu urzędnicy zdecydowali się na zmianę w organizacji ruchu.
Piotrkowianie sprzątają groby bliskich zmarłych
Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Na piotrkowskich cmentarzach i ich okolicach ruch jest już bardziej wzmożony niż zazwyczaj. Piotrkowianie korzystają ze sprzyjającej w ten weekend pogody i sprzątają groby bliskich zmarłych przed początkiem listopada.
Zamykają ulice przy cmentarzach w Piotrkowie. Co się zmieni?
Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych. Już tradycyjnie w rejonie piotrkowskich cmentarzy zmieni się organizacja ruchu. Sprawdziliśmy, jak będzie można dojechać na groby swoich bliskich.
Historia piotrkowskich cmentarzy
Jak donoszą źródła historyczne, pierwszy piotrkowski cmentarz założono na "Krakówce" przy kościółku Marii Panny. Wraz z rozwojem miasta i budową nowych kościołów powstawały nowe cmentarze. Łącznie było ich aż 14. Chowano na nich wyznawców trzech największych religii świata, bowiem historię Piotrkowa współtworzyli przedstawiciele wielu narodów i kultur.
Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowskie cmentarze
Wspomnienie świętych w pierwszym dniu listopada i wspomnienie bliskich zmarłych w Dzień Zaduszny dzień później, oznacza wizyty na wielu nekropoliach. W Piotrkowie nie brakuje cmentarzy z bogatą historią, dlatego tym razem skupimy się na tych historycznych miejscach. W wielu przypadkach zabytkowych.
Nowe przejścia dla pieszych przy cmentarzach
Dwa nowe przejścia dla pieszych pojawiły się w rejonie piotrkowskich cmentarzy. „Zebry” zostały namalowane na ul. Spacerowej i mają zwiększyć bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich.
Rząd podjął decyzję. Cmentarze będą zamknięte
31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze w całym kraju będą zamknięte. Jest to związane z epidemią koronawirusa.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat