Nie granatowe - jak to jest obecnie w przypadku wozów, którymi poruszają się piotrkowscy funkcjonariusze, ale srebrne będą musiały być wszystkie nowe samochody, które trafią po 1 lipca do komend w całym kraju.
Czy Grzegorz Adamczyk - wicestarosta powiatu piotrkowskiego straci mandat radnego? Taki wniosek do przewodniczącego rady powiatu piotrkowskiego złożył jeden z mieszkańców Piotrkowa. W uzasadnieniu pisma czytamy, że Grzegorz Adamczyk pełni funkcję wiceprezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie, a ten prowadzi działalność z wykorzystaniem mienia powiatu.
5 marca w Piotrkowie odbyło się spotkanie informacyjne z udziałem pełnomocnika PiS w powiecie piotrkowskim senatora Wiesława Dobkowskiego dotyczące wyborów do zarządu okręgu piotrkowskiego.
Od tego roku ojcowie mogą liczyć na dłuższy urlop tacierzyński. Prawo do urlopu ojcowskiego obowiązuje od 2010 roku, jednak od roku 2012 jego wymiar został zwiększony z tygodnia do dwóch.
30 dyżurów w sześciu gminach powiatu zaplanował na ten rok Dariusz Rogalski Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Piotrkowie Trybunalskim. starostwo zaznacza, że to wyjście naprzeciw interesantom, którzy mogą mieć kłopot z dojazdem do siedziby piotrkowskiego urzędu.
Zespół ds. monitorowania i zabezpieczenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców powiatu piotrkowskiego - tak brzmi nazwa nowej jednostki powołanej przez władze powiatu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że Piotrków naruszył prawo, nakładając w mieście obowiązek trwałego znakowania psów (czipowanie). Tym samym WSA uznał rację wojewody, który już pół roku temu stwierdził, że Rada Miasta w Piotrkowie w rażący sposób naruszyła zasady poprawnej legislacji.
Masz skorpiona albo inne niebezpieczne zwierzę? Będziesz musiał się z nim pożegnać. 23 listopada w życie weszło rozporządzenie ministra środowiska z listą zwierząt, których nie można hodować w domu. Istnieje także lista gatunków, na które trzeba mieć pozwolenie.
Jedni oblewają egzamin przez niezapięte pasy, inni nie ustępują pierwszeństwa, nie włączają kierunkowskazów, albo... wjeżdżają pod prąd.
W związku ze zmianą ustawy żłobki przestały być zakładami opieki zdrowotnej, a stały się elementami opieki społecznej.