TERAZ5°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Uczniowie z Niechcic dbają o środowisko

EwTar
EwTar czw., 6 czerwca 2013 13:27
Młodzież Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Niechcicach wzięła udział w VII edycji kampanii organizowanej przez Rekopol Organizacja Odzysku S.A., której celem jest zwrócenie uwagi na problem narastającej ilości odpadów i promocja selektywnej zbiórki i recyklingu.
Zdjęcie

- W związku z tym, że nasza szkoła czynnie uczestniczy w zbiórce odpadów i ochronie środowiska, zorganizowaliśmy wiele działań, które podnoszą świadomość ekologiczną, a jednocześnie są formą zabawy. Zaczęliśmy od gry terenowej. Był też dzień bez śmieci. Zadaniem klas było sprzątanie szkoły i  terenu wokół niej. W ilości zebranych śmieci zwyciężyły 2 klasy: 4b i 5. Tego dnia w całej szkole nikt nie ujrzał w koszu ani na ziemi żadnego śmiecia - mówi Bogusława Lewińska, dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Niechcicach.

Następnym zadaniem było zrobienie kolorowych koszy z dostępnych materiałów organizowanych przez klasy. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 czerwca. W ramach kampanii młodzież zbiera makulaturę, butelki plastikowe typu “pet”, puszki, nakrętki, złom. Uczniowie szkoły w Niechcicach zebrali około 2500 kg makulatury, 800 kg butelek, złomu około 500 kg i nakrętek około 1000 kg. Teraz placówka przygotowuje się do dnia recyklingu, który zaplanowano na 16 czerwca 2013 roku.

Podsumowanie

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    5°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio