W salach piotrkowskiego Muzeum przy Placu Zamkowym 4 wystąpi Oskar Strukiel. Młody gitarzysta jest uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim w klasie Mirosława Drożdżowskiego. Współpracuje m.in. z doktorem Waldemarem Gromolakiem z Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą zdobył ponad 50 nagród.
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
Oskar jest zdobywcą Stypendium Ministra Edukacji Narodowej „Młoda Polska" oraz Stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Pobierał lekcje u wielu wirtuozów gitary klasycznej, m.in. u Pavla Steidla, Gabriela Bianco, Alexisa Muzurakisa, Marcina Dylli i Łukasza Kuropaczewskiego. Gra na gitarze lutniczej wykonanej przez Bogusława Teryksa oraz strunach Savarez.
Koncert już 11 czerwca o godzinie 18.00. Wstęp wolny.
Komentarze 7