TERAZ2°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Dziewiąty raz nie zdał egzaminu, chciał dać łapówkę

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk sob., 29 października 2011 16:17
Do dziewięciu razy sztuka? Tak sądził kursant, który po kolejnym niezdanym egzaminie próbował wręczył łapówkę egzaminatorowi.
Zdjęcie
Autor: fot. ePiotrkow.pl

Policjanci zatrzymali kursanta, który podchodząc do egzaminu dziewiąty raz zaproponował w zamian za pozytywny wynik 1000 złotych łapówki. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. - Dzięki dobrej współpracy policjantów Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim możliwa jest skuteczniejsza walka z korupcją - twierdzi policja.
 
- 28 października policjanci z zespołu do walki z korupcją piotrkowskiej komendy w godzinach popołudniowych zatrzymali 31-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna ten od dłuższego czasu podejmował próby nabycia uprawnień do kierowania pojazdami kategorii C. W piątek zdawał już dziewiąty raz. Podczas jazdy po popełnieniu dyskwalifikującego go błędu i poinformowaniu go o tym przez egzaminatora WORD, zaproponował 1000 zł w zamian za potwierdzenie zakończenia jazdy z pozytywnym wynikiem. Tym samym naraził się na odpowiedzialność karną. Po wykonaniu czynności przez policjantów został - wraz z wnioskiem o dozór i zakazem opuszczania kraju - przekazany prokuratorowi, który przedstawił mu zarzut - informuje Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 

Za próbę skorumpowania egzaminatora grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Podsumowanie

    Komentarze 12

    reklama

    Dla Ciebie

    2°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio