Zagraniczni goście poprowadzili zajęcia w ZSP nr 2

Strefa FM Piątek, 08 marca 20191 3771
Nauczyciele z Półwyspu Iberyjskiego gościli w piątek w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2. Portugalka Ana Castro oraz pochodzący z Katalonii Simó Bennasar przygotowali dwuczęściową prezentację, pierwsza część była tradycyjna, natomiast druga skupiała się na interakcji z uczniami poprzez zastosowanie aplikacji na telefony komórkowe.

Ładuję galerię...

W trakcie pokazu, młodzież została zapoznana z najważniejszymi aspektami społeczno-kulturowymi Portugalii, natomiast w części interaktywnej uczniowie mieli okazje poznać swoich przyszłych znajomych. Zajęcia spotkały się z aprobatą zarówno młodzieży jak i polskich nauczycieli. – Celem tego projektu jest poprawa jakości uczenia, nauczania jak i współpracy między krajami, które biorą w nim udział. Chcemy wymieniać się między sobą doświadczeniami odnośnie nauczania oraz tworzyć wspólnie scenariusze lekcji, tak by były one jeszcze ciekawsze. W naszej szkole uczymy tradycyjnie, jednak myślę że zastosowanie telefonów w taki sposób jak to miało miejsce dzisiaj, w ramach krótkiej przerwy na zajęciach może pomóc w nauczaniu języka obcego - mówi Anna Fijałkowska.

 

- Zajęcia były bardzo fascynujące, bardzo podobało mi się to, że były prowadzone w innym języku. Fajnie też, że do nauki mogliśmy używać naszych telefonów – dodaje jedna z uczennic. Goście spytani o różnicę jakie występują między zajęciami tutaj, a tymi w ich codziennym miejscu pracy zgodnie stwierdzili, że znacznie więcej korzystają z dóbr technologii. Natomiast znacznie mniej korzystają z książek w tradycyjnej formie.


Uczniowie piotrkowskiej placówki będą mogli wyjechać do obu krajów już w czerwcu w ramach programu Erasmus.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

klaara ~klaara (Gość)08.03.2019 15:05

Kolejny przykład, że wystarczy tylko chcieć i zainteresować młodzież. Brawo Pani Dyrektor!

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat