Advertisement

Świetny bieg piotrkowianina

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 22 stycznia 20191
Mateusz Górny, uczeń ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim, który reprezentuje Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, podczas halowego mityngu w Spale, pobił rekord województwa łódzkiego w biegu na 60 metrów wśród juniorów młodszych (U-18). Piotrkowianin bardzo zbliżył się też do rekordu Polski w tej kategorii wiekowej.
Fot.: www.spala.cos.plFot.: www.spala.cos.pl

Mateusz, który dopiero przygotowuje się do sezonu, udowodnił, że ma ogromny potencjał. Podczas jednego z biegów pokonał dystans 60 metrów w czasie 6.86, to oczywiście jego nowy rekord życiowy, poprzedni wynosił 7.18. Od kilkunastu lat żaden Polak w jego wieku tak szybko nie pobiegł na krajowych arenach. Piotrkowianin biegł w czerwono-białym stroju.

 

 

To wynik o zaledwie 0,03 sekundy gorszy od halowego rekordu Polski w tej kategorii wiekowej, który wynosi 6.83, a ustanowił go w...1992 roku Dariusz Adamczyk ( wówczas Gryf Słupsk).

 

O Mateuszu pisaliśmy już na naszym portalu (tutaj), w 2017 roku pobił piotrkowski rekord gimnazjów podczas biegu na 100 metrów (11,43).

 

 


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.01.2019 12:41

Super, Mateusz. Oby tak dalej!

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat