Artykuł sponsorowany
Na początku stycznia 2026 roku kierowców poruszających się po terenie Powiatu Piotrkowskiego czekają istotne zmiany w organizacji ruchu. W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na linii kolejowej nr 1 Koluszki – Częstochowa, dwa przejazdy kolejowo-drogowe zostaną czasowo zamknięte. Apelujemy do mieszkańców o zaplanowanie alternatywnych tras przejazdu oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót.
Pierwsze utrudnienia dotyczą miejscowości Longinówka. Przejazd kolejowo-drogowy zostanie całkowicie wyłączony z ruchu: od 7 do 11 stycznia 2026 roku.
W tym czasie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu oraz objazdy wyznaczone i oznakowane w terenie.
Kolejne utrudnienia wystąpią w Gorzkowicach, na przejeździe kolejowym przy ulicy Szkolnej.
Przejazd będzie zamknięty: od 7 do 14 stycznia 2026 roku.
Także w tym przypadku ruch zostanie skierowany na trasy alternatywne zgodnie z zatwierdzoną czasową organizacją ruchu.
Zamknięcia są związane z realizacją robót kolejowych, które mają na celu modernizację infrastruktury oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. Choć prace wiążą się z czasowymi niedogodnościami, są one niezbędne dla podniesienia standardów bezpieczeństwa oraz jakości transportu w regionie.
Prosimy wszystkich użytkowników dróg o:
Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość i cierpliwość. O wszelkich kolejnych zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Powiatu Piotrkowskiego oraz w mediach społecznościowych.