Wyłączenia ulic na Dni Piotrkowa

Wtorek, 06 czerwca 202313
W najbliższy weekend 9-11 czerwca świętować będziemy Dni Piotrkowa 2023. Wydarzenie odbywać się będzie w kwartale plac Kościuszki - ul. Słowackiego - ul. Sienkiewicza - ul. Narutowicza. W związku z powyższym już od późnych godzin popołudniowych w piątek zamknięte zostaną ulice w centrum miasta.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

W piątek startują tegoroczne Dni Miasta. Tradycyjnie już rozpoczynamy Nocnym Półmaratonem Piotrkowskim Wielu Kultur. W związku z organizacją zawodów od godz. 18 do późnych godzin nocnych, dla ruchu zamknięte zostaną ulice w centrum miasta. Wiąże się to również ze zmianą tras autobusów MZK. Tego dnia autobusy poszczególnych linii kursować będą następująco:


Linia 0 – w kierunku ul. Mickiewicza od przystanku Słowackiego – A. Krajowej pojedzie al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego do ul. Sienkiewicza i dalej bez zmian. W kierunku ul. Słowackiego od przystanku Sienkiewicza - Urząd Miasta, autobusy pojadą al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego;
Linia 1 – w kierunku Lotniska od przystanku Wysoka – Hutnicza pojedzie al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika do al. 3 Maja i dalej bez zmian. W kierunku Szczekanicy od przystanku 3 Maja – Kopernika, autobusy pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Łódzkiej i dalej bez zmian;
Linie 2 i 7 - w kierunku ul. Wolborskiej, Rakowskiej i Wierzej od przystanku Słowackiego – A. Krajowej pojadą al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego i Słowackiego od przystanku Kopernika – pl. Niepodległości, autobusy pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego i dalej bez zmian;
Linia 4 - w kierunku ul. Rakowskiej od przystanku Wysoka – Hutnicza pojedzie al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego od przystanku Kopernika – pl. Niepodległości, autobusy pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Łódzkiej i dalej bez zmian;
Linie 5 i 8 - w kierunku ul. Wolborskiej, Rakowskiej i Świerczowskiej od przystanku Słowackiego – A. Krajowej pojadą al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego, al. Kopernika do al. 3 Maja i dalej bez zmian. W kierunku ul. Wroniej i Słowackiego od przystanku
3 Maja – Kopernika, autobusy pojadą al. Kopernika, al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Słowackiego i dalej bez zmian;
Linia 6 – w kierunku Wierzej od przystanku A. Krajowej – Os. Górna pojedzie al. Armii Krajowej, al. Piłsudskiego do ul. Sienkiewicza i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego od przystanku Sienkiewicza - Urząd Miasta, autobusy pojadą al. Piłsudskiego, al. Armii Krajowej do ul. Dmowskiego;
Linia 9 – w kierunku Nowowiejskiej od przystanku pl. Litewski pojedzie ul. Wojska Polskiego do al. Armii Krajowej i dalej bez zmian. W kierunku ul. Dmowskiego od przystanku W. Polskiego – Wiadukt autobusy pojadą ul. Wojska Polskiego do pl. Litewskiego i dalej bez zmian.


Z kolei 10 i 11 czerwca br. zamknięta dla ruchu będzie ul. Słowackiego, na odcinku od ul. Sienkiewicza do pl. Kościuszki oraz pl. Kościuszki. W związku z powyższym trasy objazdów przebiegać będą następująco:


Linie 0 i 6 - w kierunku Mickiewicza i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza do przystanku Sienkiewicza-Urząd Miasta i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Sienkiewicza – Urząd Miasta pojadą ul. Sienkiewicza, Narutowicza, Młynarską, Słowackiego do przystanku Dworzec Kolejowy i dalej bez zmian.
Linie 1, 5 i 8 w kierunku Lotniska, ul. Wolborskiej, Rakowskiej, Świerczowskiej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. 3 Maja-al. Kopernika i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy tych linii od przystanku 3 Maja - Kopernika pojadą al. Kopernika, Sienkiewicza, Narutowicza, Młynarską, Słowackiego do przystanku Dworzec Kolejowy i dalej bez zmian.
Autobusy linii 4 i 7 w kierunku Rakowskiej i Wierzej od przystanku Dworzec Kolejowy pojadą ul. Słowackiego, Sienkiewicza, al. Kopernika do przystanku al. Kopernika-Plac Niepodległości i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku Kopernika - pl. Niepodległości pojadą al. Kopernika, Sienkiewicza, Narutowicza, Młynarską, Słowackiego do przystanku Dworzec Kolejowy i dalej bez zmian.
Autobusy linii 9 w kierunku Nowowiejskiej od przystanku W. Polskiego - Cmentarna pojadą ul. W. Polskiego do przystanku W. Polskiego - Wiadukt i dalej bez zmian. W kierunku powrotnym autobusy w/w linii od przystanku W. Polskiego - Wiadukt pojadą ul. Wojska Polskiego do przystanku W. Polskiego – Zamurowa i dalej bez zmian.


W poniedziałek, 12 czerwca autobusy komunikacji miejskiej powrócą na swoje trasy. Ruch samochodowy w centrum miasta zostanie przywrócony w nocy z niedzieli na poniedziałek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

G15 ~G15 (Gość)06.06.2023 10:06

W jaki sposób będzie można dojechać w sobotę z ul.Wolborskiej na dworzec PKP?

40


eko ~eko (Gość)07.06.2023 22:08

Hura, hura, hura. W Piotrkowie Tryb. będzie jednak referendum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20


emeryt ~emeryt (Gość)07.06.2023 09:59

Powinni uruchomić helikoptery aby ludzi przewozić nad zamkniętym terenem miasta (za darmo).

50


Eric 27 ~Eric 27 (Gość)06.06.2023 19:53

Ludzie. Płaczecie,że nic się w Piotrkowie nie dzieje a jak się dzieje to narzekacie. P s. Podobno nikt w Mieście już Enzkami nie jeździ????

03


Geniuszy ~Geniuszy (Gość)06.06.2023 11:55

Oby deszcz nawalał od środy do poniedziałku

66


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)06.06.2023 16:01

Nie wiem komu potrzebne jest to bekowisko. Chyba samym organizatorom spod znaku panującego w Trybunalskim grodzie władyki i jego przybocznym, żeby wykazać się inwencją twórczą, jacy oni są wspaniali.

63


Iksde ~Iksde (Gość)06.06.2023 14:52

Biegajcie sobie wokół bugaju

71


Sceny ~Sceny (Gość)06.06.2023 11:01

Rozbiórka sceny w środku nocy, gratuluje

31


Grażyna ~Grażyna (Gość)06.06.2023 09:47

Przyjadę zielonom emzetkom jak ich wiencej pószczą w ten dzień.

22


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.06.2023 08:57

Jak nie wyłączenia prądu to teraz ulic. Kiedy przestaniecie straszyć obywateli?

61


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat