Advertisement

"Woda w Piotrkowie kosztuje za mało"

Strefa FM Czwartek, 28 lipca 202253
Ile będzie kosztowała woda w Piotrkowie? - Dużo - odpowiada Michał Rżanek, prezes Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji.
Fot. freepik.com Fot. freepik.com

Według prezesa Rżanka w  tej chwili woda w Piotrkowie kosztuje za mało. 

Wiem, że za to co mówię, będę zlinczowany. Proszę sobie jednak wyobrazić, że my musimy mieć określoną ilość pieniędzy, żeby wodę wydobyć, uzdatnić i przesłać. Nagle ktoś z dnia na dzień podnosi nam cenę energii o ponad 270 procent. Wodociągi działają głównie na pompach, a te oczywiście zużywają dużo energii - wyjaśnia prezes Rżanek i dodaje, że problem nie dotyczy tylko Piotrkowa, ale przedsiębiorstw wodociągowych w całej Polsce. 

Procedura ustalania ceny wody jest taka, że spółka składa wniosek o cenę wody na trzy lata do Wód Polskich. 

Wody Polskie mają przykaz polityczny, żeby nie zgadzać się na podnoszenie cen. Nasza taryfa obowiązuje jeszcze przez rok, ale m.in. poprzez cenę energii, generujemy stratę. Złożyliśmy wniosek o zmianę taryfy już teraz i ustalenie jej na kolejne trzy lata. Nie mamy jeszcze odpowiedzi - tłumaczy prezes Rżanek.

Takie wnioski o wcześniejszą zmianę taryfy złożyło wiele przedsiębiorstw z całej Polski, a procedury trwają. Choć decyzji w sprawie Piotrkowa jeszcze nie ma, to prezes Rżanek nie pozostawia złudzeń, że woda będzie drożeć. 

Ostatnią cenę wody ustalałem przy inflacji ponad 4 procent. Teraz jest już ponad 15 procent. To odbija się na wszystkich aspektach działalności spółki. Dobrym przykładem jest umowa z hurtownią na dostarczanie rur, kształtek itp. Kiedyś te umowy z hurtownią wyłonioną w przetargu podpisywaliśmy na dwa lata, a ostatnio na rok. Teraz przychodzą i mówią, że podpiszą umowę najwyżej na trzy miesiące, bo ceny rosną - tłumaczy prezes Rżanek. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

11


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

no jak ma być dobrze ~no jak ma być dobrze (Gość)03.08.2022 19:35

skoro przeciętny mieszkaniec za metr wody płaci 4 złote 70 groszy A TYMCZASEM przeciętny DzIaŁkOwICz za te sama wode jedyne 37 GROSZY

30


Gargamel ~Gargamel (Gość)31.07.2022 12:45

Zacząć w końcu myśleć bo za coś pieniądze bierzecie. Przerzucać koszty na ludzi to każdy potrafi. Wziąć się do roboty lenie patentowane A nie tylko kasę liczyć. Bo naprawdę wyjdziemy na ulicę.

71


Dzwon ~Dzwon (Gość)29.07.2022 15:21

A na głupoty w zakładzie pieniądze są,które i tak nie działają jakieś aplikacje nie którzy to już na emeryturach powini być i nie wymyślać głupot.......

111


Prezes ~Prezes (Gość)29.07.2022 15:16

Niech prezes zmniejszy sobie pensje tam też mają głowy i niech myślą jak obniżyć koszty a nie ludzią podwyższać opłaty

141


qwer ~qwer (Gość)29.07.2022 23:04

Panie prezesie,po rozbiciu MZGK i utworzeniu Pwik biurowiec był w połowie z pustymi pokojami.Proponuję panu przejrzeć te 3-kondygnacje i popatrzyć jak te pokoje są napchane polityczną sitwą.Chodzi pan w laczkach i może się pan wstydzi tego spaceru,ale mimo
wszystko plecam.Zobaczysz ile narobiłeś sztucznych kosztów.A ponadto niech zaczną zakładem wreszcie kierować prawdziwi menegerowie,a nie związkowcy!!!!!

121


Za dużo wymagam ~Za dużo wymagam (Gość)29.07.2022 20:12

Woda, w piotrkowie, jest od dawna najdroższa, w regionie. O czym,, rżany" bredzisz?Zorganizuj lepiej firmę, poszukaj oszczędnosci.

100


kamieńdopicia ~kamieńdopicia (Gość)28.07.2022 18:56

Rżanek musi ?uzdatnić wodę?. No to zacznij pan ją w końcu uzdatniać, a nie tylko kasować za owo rzekome uzdatnianie. Z kranów leci taki kit, że trzy napełnienia czajnika wystarczą na zrobienie niezłego kamienia. Instalacje w domu zakamienione. Co pan uzdatniasz?

201


arek ~arek (Gość)29.07.2022 12:47

Panie Rżanek , a co Pan zrobi gdy cena wody będzie nieosiągalna dla nas ,będziemy się myli w garstce wody ,skąd Pan weźmie fundusze na na Pana kosmiczne zarobki.

81


dzwon ze spiżu ~dzwon ze spiżu (Gość)29.07.2022 11:52

Gdy się przyglądam wydajności pracy kucyków wodociągowych to szlag mnie trafia. Dlaczego kucyków? Gdy jest awaria przyjeżdża ich cały tabun i zamiast wziąć się do roboty pokucają wokół dziury i dotąd kucają aż wykucają ,że to nie ich awaria i niech kto inny naprawi - pomimo tego ,że z dziury capi jak z mu rzyń skiej chaty. To samo tyczy "pracowników" innych spółek komunalnych. Bez poważania dla kucyków .

101


jest źle ~jest źle (Gość)29.07.2022 11:46

Czym bardziej oszczędzamy wodę to cena za metr3 coraz droższa bo muszą mieć dla siebie na podwyżki na premie itp. Dawniej za 10m3 płaciliśmy tyle co teraz za 1m3...

91


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat