Umowa podpisana. Letnie baseny jeszcze w te wakacje?

Piątek, 05 kwietnia 202436
W piątek (05.04) dyrektor Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Leszek Heinzel podpisał umowę z firmą AMB Budownictwo, która wykona letnie baseny przy Stadionie Miejskim "Concordia" w Piotrkowie. Według zapowiedzi inwestorów mieszkańcy miasta skorzystają z tej wodnej rozrywki jeszcze podczas tegorocznych wakacji.

Ładuję galerię...

W budynku głównym Stadionu Miejskiego "Concordia" przy ul. Żwirki w Piotrkowie podpisano umowę, która umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych w związku z powstanie letnich basenów.

Plany i różne wizje ziściły się. Podpisaliśmy umowę z firmą AMB Budownictwo, która gwarantuje rzetelne, szybkie i solidne wykonanie obiektu, na który piotrkowianie czekają od wielu lat. Na tę inwestycję udało się pozyskać ok. 8 milionów złotych z środków zewnętrznych, dzięki czemu mogliśmy podpisać umowę, którą teraz będziemy realizować - mówi Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piotrkowie. - Te baseny będą typowo rekreacyjne, a nie typowo pływackie z zagrożeniami głębokiej wody. Tutaj ludzie będą przychodzić, odpoczywać, relaksować się. W jednym momencie w wodzie może być około 280 osób, natomiast około 1500 osób może korzystać z plaż trawiastych wokół basenu - dodaje dyrektor.

Krzysztof Prokop, czyli szef firmy AMB Budownictwo zapewnia, że budowa rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

W następnym tygodniu zaczniemy prace związane z budową basenów zewnętrznych. Najpierw trzeba wykonać prace przygotowawcze, czyli ogrodzenie terenu, zabezpieczenie go, prace demontażowe. Później nastąpią prace ziemne związane z wyodrębnieniem miejsca pod nieckę basenową. Następnie przejdziemy do prac betonowych - mówi Krzysztof Prokop.

Planowane zakończenie inwestycji jest na połowę lipca 2024 roku.  Jak podkreśla kierownik budowy, o postępie prac będzie decydować pogoda.

Projektant i inwestor dobrze przemyśleli zamierzenie budowlane. Ten obiekt jest zaprojektowany w sposób prefabrykowany i półprefabrykowany. Podczas gdy my będziemy szykować teren, poszczególne elementy będą dowożone na bieżąco. Pod tym kątem jesteśmy dobrze przygotowani. Liczymy także, że dopisze pogoda. Najbardziej boimy się ulew, bo nasze prace są wielkopowierzchniowe i jest dużo wykopów. Jeżeli nic niespodziewanego nie stanie na przeszkodzie, to basenów możemy spodziewać się około połowy lipca tak, jak to mamy zapisane w umowie - mówi Przemysław Pruban, kierownik budowy nowych obiektów basenowych w Piotrkowie.

Projekt zakłada wybudowanie trzech niecek basenowych z wodnym placem zabaw oraz całego zaplecza niezbędnego do właściwego funkcjonowania obiektu.

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

7


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bezpartyjny ~Bezpartyjny (Gość)05.04.2024 22:05

Słyszałem wywiad w radiu z modym kandydatem z Platformy Obywatelskiej Wiktorem Szulcem czapki z glow starsi niech się uczą ma mój głos i mojej rodziny

28


.... ~.... (Gość)05.04.2024 20:09

News tuż przed ciszą wyborczą. No sorry nie kupuję tego. Głosuję na każdego jnnego, ale nie ns Chojniaka i jego dwór. Czas odpocząć Krzysztof.

151


tu ( ! ) ~tu ( ! ) (Gość)05.04.2024 22:34

mi kaktus wyrośnie..

71


Geniuszy ~Geniuszy (Gość)05.04.2024 22:32

Przypomina że hodniki w mieście do wymiany budynki do remotu/rozbiirki braki w iwestycje drogowe ale bedziemy mieli baseny jak przeczszkole w sulejowie za 12 milonów tyle samo co ujecie wody brawo

61


.... ~.... (Gość)05.04.2024 21:14

1200 osób zapłaci za możliwość plażowania na trawie... 8 mln to środki zewnętrzne, z resztą to kredyt (?) Ile to ra reszta?

81


Czerwona kartka ~Czerwona kartka (Gość)05.04.2024 20:23

Panie Chojniak szczęśliwej drogi już czas

131


kaja ~kaja (Gość)05.04.2024 21:38

A nie lepiej zająć sie budową schronu

71


Osiołki ~Osiołki (Gość)05.04.2024 21:21

Jeżeli wy kandydaci myślicie że można nas wyborców robić w konia...? To macie rację.

110


go?ć_zenek ~go?ć_zenek (Gość)05.04.2024 20:51

Wzorowy gospodarz z tego Chojniaka to jest inwestycja dla rozwoju miasta jakie to jest niskie i prostackie

131


;) ~;) (Gość)05.04.2024 18:23

Taka informacja tuż przed wyborami;) Czy Wy nas, wyborców macie za idiotów?

240


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat