"Uczelnia odgradza się od obywateli"

Strefa FM Sobota, 19 sierpnia 202384
Koalicja Obywatelska rozpoczęła w Piotrkowie zbieranie podpisów, aby zarejestrować swoją listę wyborczą. Zorganizowano z tej okazji briefing prasowy, którego tematem była Akademia Piotrkowska.

Ładuję galerię...

W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli m.in. poseł KO Cezary Grabarczyk oraz kandydaci do Sejmu w najbliższych wyborach parlamentarnych - Małgorzata Pingot oraz Juliusz Wiernicki. Podczas konferencji poruszono temat nowo powstałej Akademii Piotrkowskiej. Zdaniem przedstawicieli KO, uczelnia zaczyna dzielić piotrkowskie społeczeństwo, odgradza się od obywateli i staje się sceną wyłącznie dla polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Spotykamy się przed Akademią Piotrkowską. To miejsce jest dowodem, że politycy ponad podziałami mogą robić dobre rzeczy i zagwarantować, aby w Piotrkowie działała wyższa uczelnia. Tak się stało w tym przypadku, gdy filia UJK została przekształcona w samodzielną akademię. Byłem jednym z tych posłów, który złożył podpis pod tym projektem. Dziś apelujemy ta placówka łączyła społeczeństwo. Dochodzą do nas sygnały, że ona jednak dzieli mieszkańców. Uczelnia odgradza się od obywateli. Nawet to miejsce, gdzie teraz jesteśmy, które służyło jako parking, zostało zagrodzone. Apelujemy do rektora: proszę nie iść tą drogą! Piotrków zasługuje na to, aby akademia integrowała - mówi poseł Cezary Grabarczyk.

Konferencja przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej była przerywana przez kobietę pracującą w Akademii Piotrkowskiej. Chciała, aby porozmawiali przez telefon z kanclerzem uczelni i opuścili teren parkingu przed budynkiem uczelni. Próby przerwania konferencji nie udały się, a kobieta poinformowała, że wezwie policję.

Każdy aspekt życia publicznego, systematycznie od ośmiu lat, jest zawłaszczany przez PiS. Akcja tej pani przed chwilą jest tylko na to dowodem. Dochodzą do nas wiadomości, że nauczyciel WOS-u, który uczył o Lechu Wałęsie agituje politycznie, a kiedy piotrkowska uczelnia ma łączyć mieszkańców, jest sceną dla polityków PiS-u, a my jesteśmy przeganiani. Nie może być takiej sytuacji - mówi Juliusz Wiernicki.

 

- W październiku zacznie się rok akademicki. Studenci wrócą na uczelnię i nie wiem co zastaną. Ci, którzy tu przyjeżdżają, aby załatwić na akademii swoje sprawy nie mają gdzie zaparkować. To poniżające dla ludzi, że uczelnia odgradza się od mieszkańców. Mam nadzieję, że 15 października ci studenci odpowiednio zagłosują. My będziemy o nich walczyć, będziemy im pomagać i likwidować bariery - dodaje Małgorzata Pingot.

Po kilkunastu minutach na teren Akademii Piotrkowskiej przyjechał policyjny patrol. Funkcjonariusze rozmawiali z kobietą, która wezwała ich na miejsce. Policjanci rozmawiali także z przedstawicielami KO, ale nie podejmowali wobec nich interwencji.

POLECAMY


Zainteresował temat?

15

20


Komentarze (84)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wyborca ~Wyborca (Gość)27.08.2023 14:18

Czy jest jakas wieksza zaraza dla Polski jak organizacja pis która łamie konstytucje i niszczy Polske

33


John Walker ~John Walker (Gość)22.08.2023 14:04

Korzystając z możliwości zabrania głosu na Waszym gościnnym portalu pragnę gorąco zaapelować do mieszkańców Piotrkowa, aby głosowali na tą krzykaczkę, żeby dostała się do sejmu. Będą z tego faktu dwie korzyści, a mianowicie: swoimi popisami
rozsławi Piotrków Trybunalski na cały świat, a jego mieszkańcy odetchną z ulgą upragnionego spokoju.

33


wwolny ~wwolny (Gość)27.08.2023 13:55

radny cnotka wie gdzie się przykleić a może się udo bedzie lepszy łod jachiry i rozsławi nasz gród

20


Men ~Men (Gość)19.08.2023 16:39

O czym oni bredzą, jakie dzielenie i odgradzanie od społeczeństwa. Zagrodzony parking by nie stał się miejscem do parkowania za darmohe, to powód do konferencji?

219


bez ściemy ~bez ściemy (Gość)22.08.2023 13:52

Co dobrego Donald Tusk zrobił dla zwykłych Polaków będąc w polityce krajowej czy europejskiej?

82


politolog ~politolog (Gość)22.08.2023 09:10

Krul europy (Donald Tusk) jest "nagi". Zero programu, zero złudzeń iż ma propozycje dla Polaków. Tylko nienawiść i szczucie jeden na drugiego. Teraz POkazał swoje "petardy", które rozerwały mu się w dłoniach. Niech wraca do Berlina.

95


olo ~olo (Gość)21.08.2023 21:05

Nie lepiej by bylo zrobic ten sped w Fokosie .Frekfencja gwarantowana.

73


??? ~??? (Gość)22.08.2023 07:34

Gdzie oni kupują te koszule ?

51


zestresowany ~zestresowany (Gość)21.08.2023 21:58

To teraz na podany PESEL nikt już nie weźmie kredytu? Jak zbierano podpisy o referendum to wszyscy ostrzegali. No właśnie, dlaczego ta ekipa nie pomagała zbierać podpisów o przeprowadzenie referendum o odwołanie prezydenta miasta?

63


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)22.08.2023 00:29

No to dopiero teraz się przekonałam dlaczego pani Małgosia tak się produkowała w piotrkowskim rynku organizując capstrzyki antypisowskie, skoro teraz jest kandydatką na posłankę. No i korzystając z okazji odwraca kota ogonem, bo jak można zarzucać uczelni dzielenie mieszkańców Piotrkowa, skoro sama to czyniła organizując te capstrzyki powodując kłótnie między zwolennikami PiSu a Platformy. Ta sytuacja kojarzy mi się z widokiem złodzieja, który uciekając krzyczy "Łapać złodzieja". Ogarnijcie się Państwo i nie wzbudzajcie w mieszkańcach Piotrkowa nienawiści wobec swoich politycznych adwersarzy. Powinniście przedstawiać wyborcom swoje programy, a nie prowokować ludzi do awantur, kontynuując ryneczkową tradycję. Dość już tego.

103


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat