Sąd odroczył wydanie orzeczenia w sprawie listu żelaznego dla Sebastiana M.

Poniedziałek, 06 listopada 202332
Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim odroczył do 17 listopada wydanie orzeczenia w sprawie listu żelaznego dla Sebastiana M., podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na A1.

Ładuję galerię...

List żelazny to dokument przyrzekający oskarżonemu pozostawanie na wolności do czasu prawomocnego zakończenia procedury karnej, a oskarżony zobowiązuje się odpowiadać w procesie z tzw. wolnej stopy. Wniosek był rozpatrywany w poniedziałek na posiedzeniu niejawnym.

Odroczenie wynikało z tego, że sąd potrzebuje jeszcze dodatkowych informacji, co się dzieje, w związku z zatrzymaniem pana podejrzanego poza granicami kraju, jak wygląda procedura ekstradycyjna. Jeżeli będziemy mieli taką informację, do czego sąd zobowiązał prokuratora, będziemy procedować na dalszym posiedzeniu w dniu 17 listopada - mówi sędzia Grzegorz Krogulec.

Broniący kierowcy mec. Bartosz Tiutiunik wystąpił o list żelazny dla swojego klienta 4 października.

Kwestia listu żelaznego jest normalnym instrumentem przewidzianym w kodeksie postępowania karnego. To nie jest nic nadzwyczajnego, to rozwiązanie funkcjonuje w polskiej procedurze od lat i służy to w sytuacji, kiedy podejrzany czy oskarżony przebywa za granicą, a tak było w momencie składania tego wniosku i tak jest dzisiaj, mimo zatrzymania mojego klienta na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Sąd Okręgowy może wydać list żelazny, czyli swoiste zapewnienie, że taka osoba może odpowiadać z wolnej stopy. Oczywiście, może uzależnić wydanie takiego listu żelaznego od wpłaty kaucji i taka propozycja w tej sprawie również z naszej strony jest - wyjaśnia adwokat Tiutiunik.

 A co obecnie dzieje się z podejrzanym o spowodowanie wypadku Sebastianem M.?

Klient przebywa na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W toku jest postępowanie procedury ekstradycyjnej. Kiedy ona się skończy? Nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. W tej sprawie odsyłam do ministra sprawiedliwości. Nie mam konkretnych informacji formalnych na temat rodzajów środków, które są w stosunku do niego stosowane - dodaje obrońca Sebastiana M. 

Przypomnijmy, 32-letni Sebastian M. jest podejrzany o spowodowanie 16 września  tragicznego wypadku na A1 w Sierosławiu w powiecie piotrkowskim. W pożarze auta marki KIA zginęli rodzice oraz ich 5-letni syn. Według zgromadzonych dowodów, podejrzany kierował bmw, które poruszało się z prędkością ponad 300 km/h. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)06.11.2023 19:22

Niedługo będą dwa miesiące od wypadku, wiadomo kto winny, a sprawa nie ruszyła się ani kroku do przodu. Jak to prawo działa? To kpina z pokrzywdzonych. Dość tego! Od samego początku tej sprawy organa sprawiedliwości nie stają na wysokości zadania. Kto to w końcu obejmie nadzorem i doprowadzi do zakończenia w przyzwoitym terminie, czy będzie się wlec przez lata, a sprawca będzie sobie bezkarnie fikał na wolności?

310


przypadkowe ~przypadkowe (Gość)07.11.2023 18:11

Ten Pan z czerwonym jest pdobny do Edwarda Dziewońskiego z kabaretu Dudek

30


Toska ~Toska (Gość)07.11.2023 09:28

Kpina

80


Mania ~Mania (Gość)06.11.2023 16:06

Na co mu ta maseczka?

121


Antyytna ~Antyytna (Gość)06.11.2023 21:29

Kasta - basta!!!

151


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)06.11.2023 20:35

Ktoś napisał,,jak się zmieni prokurator krajowy,,.I szach -mat,bo Ziobro zadbał o to,żeby się szybko nie zmienił????Całe szczęście większość wyborców chce zmienić P.Ziobro

310


JarosławSingiel ~JarosławSingiel (Gość)06.11.2023 19:52

Ta sprawa jest już męcząca i na każdym kroku ukazuję jak upośledzony jest nasz wymiar sprawiedliwości.Po co ta sprawa jeśli prokuratura nie zasięgnęła jeszcze podstawowych informacji by wydać orzeczenie o żelaznym liście .

140


Królowa życia ~Królowa życia (Gość)06.11.2023 19:33

A czegoś się spodziewali? Jest kasa, jest zabawa i nocna jazda

163


sprzeciw ~sprzeciw (Gość)06.11.2023 19:29

Z Tomaszem Komendą nikt się tak nie prd*ił, pomimo, że był NIEWINNY. Skazano go na 25 lat!!! A w tym przypadku grozi mu max. 8 lat, czyli wiadomo, że 3, a postępują z nim jak z jajkiem, pomimo, że to zbuk.
ZGINĘŁO 3 LUDZI!!!

290


gosc_agnieszka ~gosc_agnieszka (Gość)06.11.2023 19:05

poza tym "jest podobny" do sebastiana

90


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat