Advertisement

Rodzina ofiar szuka świadków

Region Piątek, 22 września 2023110
Patryk, Martyna oraz 5-letni Oliwier zginęli w tragicznym wypadku na autostradzie A1 pod Piotrkowem. Sprawa ciągle budzi ogromne emocje ze względu na niejasności związane z prowadzonym śledztwem. Rodzina ofiar chce poznać prawdę i szuka świadków tego tragicznego zdarzenia.
fot. KMP Piotrków fot. KMP Piotrków

Przypomnijmy, do wypadku doszło w sobotę 16 września około godziny 19.30. Z informacji, które otrzymaliśmy od świadków zdarzenia BMW M8 uderzyło w samochód osobowy marki KIA, który doszczętnie spłonął wraz z pasażerami i kierowcą. BMW podróżowało prawdopodobnie trzech mężczyzn, którzy zostali przewiezieni do szpitala.


Przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśnia Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 177 § 2 kk. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniosły trzy osoby, których tożsamość została ustalona. Ponadto dwie inne osoby doznały obrażeń ciała, których stopień zostanie ustalony w toku śledztwa. Trwa ustalanie okoliczność w jakich doszło do wypadku. Na chwilę obecną postępowanie prowadzone jest w sprawie. Sprawcy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności - informuje Piotr Cegiełka z piotrkowskiej prokuratury.

Z kolei w policyjnym komunikacie nie ma w ogóle informacji, że BMW brało udział w tym wypadku. Jest to o tyle dziwne, że w artykule na stronie KMP Piotrków wspomniane rozbite BMW jest zaprezentowane na fotografii.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem kia na chwilę obecną z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w bariery energochłonne, następnie auto zapaliło się. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły trzy osoby podróżujące tym pojazdem - czytamy na stronie KMP w Piotrkowie Tryb.

W mediach społecznościowych internauci komentują ten fakt. Ponadto jeden ze świadków zdarzenia twierdzi, że zwrócił uwagę na ogromną prędkość nadjeżdżającego BMW.


Bliscy ofiar szukają świadków wypadku. W mediach społecznościowych pojawiła się ich prośba o kontakt. Próbują uzyskać wszelkie informacje, które pozwolą dowiedzieć się, co tak naprawdę wydarzyło się w sobotni wieczór na autostradzie A1 pod Piotrkowem.W sprawę zaangażowała się także posłanka Hanna Gil-Piątek, która złożyła interpelację do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zadaję pytania o powody szokującego zachowania policji, która mimo nagrań i zeznań świadków ignoruje fakt, że w ich samochód pełnym pędem wjechało BMW - pisze posłanka w serwisie X (Twitter).


***
Art. 177. [Spowodowanie wypadku komunikacyjnego]


§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.


§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

POLECAMY


Zainteresował temat?

13

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (110)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

karol ~karol (Gość)24.09.2023 17:35

Już na niektórych stronach pojawia się nieoficjalna informacja, że to było BMW z politykami. I chcą aby przed wyborami to nie wyszło.

33


Hmmm ~Hmmm (Gość)22.09.2023 13:45

Pewnie betą wiozła się znana persona i jej nic nie zrobią... zamiatanie pod dywan, póki sprawa nie ucichnie, a później będzie jak dawniej... tylko niewinnych ludzi szkoda... współczucia dla rodziny zmarłych.

210


a ~a (Gość)22.09.2023 16:09

300km/h

50


junak ~junak (Gość)22.09.2023 14:39

W internecie "chodzi" wiadomość iż w BMW znajdował się wysoki funkcjonariusz PiS-u.

2213


Ciekawostka ~Ciekawostka (Gość)23.09.2023 07:36

Film z Fb Stop Cham jest zmanipulowany
Na początku filmu prawy górny róg godzina 19.55 widzimy pędzące auto,
Poczym film został połączony z innym gdzie zarejestrowano zdarzenie na Dolnym Prawym rogu ekranu z godziny 19.31
Więc czy możliwe jest ze BMW poruszało się w czasoprzestrzeni ???

119


Co myślicie ? ~Co myślicie ? (Gość)23.09.2023 02:07


1) jest film z przeciwnego pasa z momentu uderzenia bmw w kia
2) bmw nie moglby się tak zmasakrować przodem o barierki
3) wystarczy w autach poszukac odłamków z tego drgiego
4) jeżeli bmw jechał ktoś politycznie ważny to potrzeba ludzi dobrej woli z Łodzi do wyjaśnienia

100


Bobo ~Bobo (Gość)24.09.2023 16:46

Jak masz w rodzinie Policjanta to widać jak jest zaraz załatwiane, że BMW to nie uczestnik tego wypadku. Sprawa już nagłośniona i wiadomo kto zrobił i czyj znajomy. A piotrkowska policja już się wycofała z pierwszej wersji wypadku.

140


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)24.09.2023 16:13

Dywagacje filozoficzne państwa przyprawiają mnie o silne zawroty głowy. Jacy jesteście mądrzy i znawcy tego, co się wydarzyło, a ileż pouczeń, jak należy jeździć na polskich drogach. A prawda jest tylko jedna: w wypadku wzięły udział 2 auta, toteż albo jeden z kierowców albo obydwaj kierowcy są winni. Osobiście przypuszczam sądząc po filmach z wypadku, że co najmniej kierowca BMW przyczynił się do tej tragedii.Jesli będzie ktoś tego zaprzeczał, będzie znaczyło, że broni winowajcy i dlatego też warto przyglądać się tej sprawie na bieżąco.

42


Oprzężów.1.1. ~Oprzężów.1.1. (Gość)23.09.2023 15:37

Na filmie w zwolnionym tempie widać czemu kia była na lewym, przednią jedzie prawym auto i miała zamiar go wyprzedzić. Ale niestety jechała przepisowo i nie zdążyła bo palant w BMW tak zapierdzielał, że ona nawet nie miała szans spowrotem się schować na prawy

183


OldYoung ~OldYoung (Gość)24.09.2023 10:16

LUDZIE
Jeździłem już grubo ponad 200km/h i nigdy nikogo nie popędzałem.
Wszystko polega na tym, że jadąc z taką prędkością zdaję sobie sprawę, że mogę pojawić się za kimś za szybko i nie zdąży zjechać/zareagować. Nie można podchodzić do sprawy tak, że ja robię dobrze tylko inni źle.
Jak widzę za sobą auto jadące szybciej ZJEŻDŻAM MU. Mimo że mam szybsze auto bo to nie ma znaczenia.
Ludzie róbcie tak to będziecie szybciej u celu i mniej zmęczeni bo stres za kółkiem ma znaczący wpływ na zmęczenie.
Mówiąc wprost. Jedźcie swoim tempem jednocześnie starając się nie utrudniać jazdy innym a już zwłaszcza tam gdzie są dwa lub trzy pasy ruchu.
A najgorzej jak spotka się dwóch takich co to jeden drugiemu będzie coś udowadniał.
Wtedy to właśnie tworzą się niebezpieczne sytuacje.

07


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat