artykuł sponsorowany

Regulowane biurka – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Wtorek, 27 lipca 2021
Po biurko regulowane sięgamy w różnych sytuacjach. Jest to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecka, które ciągle się rozwija i potrzebuje częstej zmiany pozycji. Biurko elektryczne sprawdzi się także w firmowym lub domowym biurze, a także w pokoju zapalonego gracza. Na co zwracać uwagę kupując regulowane biurko?
Regulowane biurka – na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

 

Jakie biurko regulowane wybrać?

Biurko regulowane to praktyczny i uniwersalny element wyposażenia. Doskonale zda egzamin zarówno w pokoju dziecka, jak i gracza. Ze względu na świadomość negatywnego skutku długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej, coraz więcej osób decyduje się na zakup biurka z elektryczną regulacją wysokości do domowego biura. Produkt ten coraz bardziej zyskuje na popularności, stąd wysyp różnych modeli na rynku. Wybór spośród gąszczu ofert może nie być łatwym zadaniem. Musimy zwrócić uwagę na istotne aspekty, które wpływają na funkcjonalność i atrakcyjność danego wariantu.

Biurko z elektryczną regulacją wysokości to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Zdecydowanie lepiej pracować z takim towarzyszem, niż ze standardowym, nieruchomym blatem. Nie musimy wciąż przebywać w jednej pozycji. Możemy co chwile zmieniać wysokość blatu, dzięki czemu komfort pracy jest na wysokim poziomie. Stelaż regulowany daje wiele możliwości. Od teraz nie musimy jedynie wykonywać czynności, siedząc. Jeżeli dzielimy z kimś pokój, wysokość biurka może być dostosowana do wzrostu pozostałych użytkowników. Biurka z elektryczną regulacją wysokości to idealny wybór, jeżeli poszukujemy ergonomicznego rozwiązania, w trosce o nasze zdrowie i samopoczucie.

 

Na co zwracać uwagę kupując biurko z regulacją wysokości?

 

Przed zakupem biurka z elektryczną regulacją wysokości należy zwrócić na wiele elementów. Niektóre są mniej ważne od pozostałych. Najważniejszym parametrem, jeżeli chodzi o biurka z regulacją wysokości, jest oczywiście rozmiar. Wśród ofert producentów możemy znaleźć produkty z charakterystycznym wzornictwem oraz dodatkowymi funkcjonalnościami. Na co jednak warto zwracać uwagę w pierwszej kolejności?

  • Moment startu – to bardzo ważny czynnik, od którego zależy wygoda zmiany wysokości oraz bezpieczeństwo tej czynności. Biurko nie może startować zbyt szybko, gdyż mogłoby to spowodować gwałtowne przesunięcie się przedmiotów na blacie. Ważna jest więc łagodność startu i płynność zmiany wysokości;
  • Zakres – stelaż biurka elektrycznego dostosowany jest to używania go przez osoby o różnych parametrach fizycznych. Ważne jest, aby wybrać biurko dopasowane do naszych potrzeb, zwłaszcza wzrostu. Weźmy pod uwagę wszystkich potencjalnych użytkowników, którzy będą korzystać z biurka;
  • Stabilność – biurka z regulacją wysokości muszą być przede wszystkim stabilne, zarówno podczas zmiany pozycji, jak i najwyższych możliwych ustawień. Jest to szczególnie ważne, gdyż podczas najwyższych ustawień biurka z regulacją wysokości posiadają środek ciężkości wysoko nad podłogą;
  • Maksymalny udźwig – biurko z regulacją wysokości musi zapewniać odpowiedni udźwig. Pamiętajmy o tym, że będzie musiało wytrzymać nacisk wszelkich urządzeń, jak drukarki, telefon, komputer, czy niezbędne akcesoria. Ponadto blat będzie także musiał zmierzyć się z tym, aby stanowić dla nas podparcie w przypadku pozycji stojącej;
  • Zabezpieczenia – biurko elektryczne powinno zawierać dodatkowy system antykolizyjny. Biurka regulowane posiadają wiele ruchomych elementów pod blatem. W przypadku regulacji wysokości blatu niezbędne mogą okazać się czujniki przygniecenia, gdyż w razie potrzeby ochronią nasze nogi lub inne przedmioty, które wystąpią na drodze.

Jakie są rodzaje biurek regulowanych?

 

Biurka umożliwiające zmianę wysokości można dzielić ze względu na kilka kryteriów. Mogą być to meble dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Występują w różnych kolorach, szerokościach i wysokościach blatów i zawierają inne konstrukcje. Regulacja wysokości w biurkach dla młodszych użytkowników pozwalają utrzymywać prawidłową postawę. Meble tego typu odznaczają się jaskrawym wzornictwem. Inaczej jest w przypadku biurek dla dorosłych. Meble te występują w stonowanej stylistyce.

Drugim kryterium podziału może być sposób regulacji. Na rynku znajdziemy stelaż regulowany elektrycznie oraz blat regulowany na korbkę. Niektóre modele posiadają także możliwość regulacji pochylenia płyty blatu.

 

Jak odpowiednio dobrać wysokość biurka regulowanego?

 

Funkcjonalne biurko jest uniwersalne i wyposażone jest w możliwość dopasowania przestrzeni roboczej do indywidualnych preferencji użytkownika. Dobre biurko elektryczne pozwala dostosować blat zarówno do pracy na siedząco, jak i stojąco. Przy wyborze biurka z regulacją liczy się przede wszystkim wzrost. Powinniśmy zakupić produkt, który będzie spełniał oczekiwania użytkowników.

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest biurko do pracy stojącej. Należy nadmienić, że nie wszystkie modele posiadają taką funkcjonalność. Jeżeli pragniemy zakupić biurko do komputera, to również może być dobra opcja. Podczas wyboru idealnego biurka musimy kierować się indywidualnymi przyzwyczajeniami i cechami. Powinniśmy je dopasować do własnych preferencji, aby nie dopuścić do nieudanego zakupu.

Niezależnie od tego, czy pracujesz zdalnie przez komputer, czy urządzasz biuro lub pokój dla dziecka, powinieneś kierować się przedstawionymi wyżej kryteriami, które pomogą wybrać najlepszy i najbardziej dopasowany model biurka.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat