Reklama

Radni PiS chcą dopłat do śmieci w Piotrkowie

ePiotrkow Wtorek, 18 stycznia 2022364140
Piotrkowscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą dopłat z budżetu miasta do systemu śmieciowego w Piotrkowie. Dzięki temu zabiegowi opłata zostałaby utrzymana w obecnej wysokości, czyli 29 zł od osoby.
Fot. K. Rudzki

We wtorek radni PIS złożyli w Urzędzie Miasta wniosek formalny, który ma trafić na najbliższą sesję Rady Miasta. 

Chcemy zobowiązać prezydenta Krzysztofa Chojniaka do wprowadzenia dofinansowania do śmieci w wysokości 6 zł dla każdej osoby. Dzięki temu opłata mogłaby zostać utrzymana na poziomie 29 zł - mówił radny Łukasz Janik, który wyliczył, że taki zabieg kosztowałby miejski budżet blisko 3 mln 435 tys. zł.  - Do ciepłowni miejskiej dopłacamy 6 mln złotych, a do MZK dopłacamy 15 mln złotych. Dofinansowanie do śmieci nieco ponad 3 mln 400

tys. zł jest więc bardzo sensownym rozwiązaniem. Dzięki temu nasze gospodarstwa domowe płaciłyby mniej

 

Radni chcą w tej sprawie otwartej debady, dlatego złożyli także pismo do przewodniczącego Rady Miasta, w którym apelują o zwołanie sesji w trybie on-line. 

Prezydent wraz z przewodniczącym celowo zwołują sesje w trybie korespondencyjnym. Robią to, ponieważ nie chcą, aby odbyła się jakakolwiek dyskusja na temat śmieci - mówił radny Janik, który przypomina również, że miasto kupiło laptopy dla radnych, dzięki którym

możliwe są obrady online.

Wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości powinien wkrótce trafić pod obrady radnych. Pomysł dopłat już dziś jest krytykowany przez urzędników.

Oczywiście zawsze można dopłacić. Trzeba sobie jednak zadać pytanie: komu zabrać? Budżet nie jest z gumy, musiałby się to odbyć kosztem innego zadania - wskazuje Jarosław Bąkowicz, kierownik biura Prasowego Urzędu Miasta.

Bąkowicz przekonuje także, że miasto jest cenobiorcą, a stawka za śmieci wynika bezpośrednio z cen zaproponowanych przez firmy. 

Szkoda, że radni nie są tak aktywni pod spółkami Skarbu Państwa czy instytucjami państwowymi, które bezpośrednio wpływają na koszty życia Polaków. Te koszty widzimy nie tylko w sklepach, ale ponoszą je także firmy prowadzące działalność gospodarczą. Odczuwają to również przedsiębiorstwa, które zgłaszają swoje oferty na wywóz śmieci. Te koszty odbijają się potem na stawkach, które są zaproponowane w przetargu - dodaje J. Bąkowicz. 

Jak zagłosuje Rada Miasta wobec nowej stawki za odbiór  śmieci i propozycji dopłat? Dowiemy się podczas korespondencyjnej sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę (26 stycznia) o godz. 8:00. 

 


Zainteresował temat?

2

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (40)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obiektywny ~obiektywny (Gość)23.01.2022 19:41

Oni proponują dyskusję o śmieciach a je po prostu trzeba usuwać, a ceny ich usuwania powstają głównie z powodu sytuacji spowodowanej przez rządzących czyli PIS.

11


obiektywny ~obiektywny (Gość)23.01.2022 19:38

A ja chcę podwojenia emerytur - ciekawe jest szczególnie to, że radni z PiS-u nie orientują się w tym kto aktualnie rządzi w kraju, śmiać się czy płakać.

11


kiero. ~kiero. (Gość)19.01.2022 13:20

Pisowski rząd = składka zdrowotna 9%, inflacja blisko 10%, drożyzna, brak poważnej opieki zdrowotnej, a pisowscy radni proponują oszczędność rzędu 6 zł. miesięcznie w opłacie za odbiór śmieci . Śmiać się czy płakać ?

63


Rmd ~Rmd (Gość)19.01.2022 18:26

Brak pomyslu na to miasto

31


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)19.01.2022 08:18

Panie Janik , DROŻYZNA= PIS, poza tym jak głosowaliście za swoimi podwyżkami, które są znacznie wyższe niż te ustawowe to nie widział Pan problemu.....może zabierzmy radnym i dopłaćmy do śmieci!!!

103


zxcv ~zxcv (Gość)18.01.2022 20:03

Niech ci panowie powiedzą z której inwestycji w mieście zrezygnować .Pieniędzy w kasie coraz mniej a oni chcą rozdawać nie swoje .Dziury w chodnikach na jezdniach aż się proszą o remont. Jest tyle potrzeb w mieście a oni dobrzy ujkowie chcą zaistnieć i pokazują jacy to oni dobrzy a prezydent i reszta to nie wiadomo co. Mnie te 6 zł nie uratuje a za 3 czy 4 miliony miasto zrobi wiele potrzebnych napraw czy remontów

55


Meme ~Meme (Gość)18.01.2022 20:04

Te podwyżki to efekt PiS-u, który chce zniszczyć samorządy. Rekordowa inflacja też za kadencji PiS-u. Jak długo trzeba tłumaczyć mieszkańcom tego ciemnogrodu głosującego na PiS, że ta władza szkodzi?

146


piolub ~piolub (Gość)19.01.2022 07:21

Nietrafione i ogromne inwestycje jak na tak małe i ubogie miasto jakim jest Piotrków m.in. Mediateka - powodują wysokie opłaty za odpady. Wcześniejsze argumenty p. Bąkowicza o wyższych opłatach w innych miastach naszego regionu zupełnie nietrafione. Dlaczego nie porównuje cen za odpady z jednym z najbogatszych miast czyli Poznaniem, gdzie gwarancja ceny do końca czerwca 2022r. wynosi 28 zł a 25 zł dla nieruchomości wielorodzinnych?

44


go?ć_anna ~go?ć_anna (Gość)19.01.2022 07:17

Dopłaty z budżetu miasta...a pieniądze w budżecie skąd się biorą??? Nie prościej ograniczyć biutokrację czytaj zbędne etaty, między innymi ilość radnych. Rozpasana biurokracja to jest problem generujący olbrzymie zbędne koszty!!!! I my to pasożytnictwo utrzymujemy w świetle prawa. Żyjemy w chorym kraju.

62


radny101 ~radny101 (Gość)19.01.2022 06:59

ja tam dostałem podwyżkę 60% więc mnie ta podwyżka śmieci śmieszy

43


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat