Piotrkowscy licealiści zagrają w ogólnopolskim finale

Sobota, 25 listopada 20231
W hali Relax zorganizowano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego - Licealiada - piłkarzy ręcznych chłopców. Do Piotrkowa przyjechało sześć zespołów, z których najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący IV Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

W obiekcie sportowym, w którym na co dzień swoje mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Orlen Superlidze rozgrywa Piotrcovia oraz Piotrkowainin, tym razem rywalizowała licealna młodzież. Spośród sześciu drużyn na szczycie znaleźli się uczniowie IV LO w Piotrkowie. Dzięki temu zwycięstwu piotrkowska szkoła będzie reprezentować województwo łódzkie w ogólnopolskich mistrzostwach, które odbędą się w przyszłym roku. 

Wcześniej rozgrywki były toczone na szczeblu gminnym, powiatowym, a teraz czas przyszedł na poziom wojewódzki, który wyłonił reprezentanta województwa łódzkiego w zawodach ogólnopolskich. Ten turniej odbywa się na przełomie maja i czerwca. Dokładna data nie jest jeszcze znana, ponieważ wiążę się ona ściśle z kalendarzem roku szkolnego i z miejscem, gdzie odbędzie się finałowy turniej. Gospodarz decydującej rywalizacji zostanie wybrany, kiedy zostaną wyłonieni mistrzowie wszystkich województw w Polsce - mówi Paweł Zieliński, prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piotrkowie Trybunalskim. - W związku z tym, że w tych zawodach szkolnych drużyny rozgrywają w dość krótkim czasie trzy, cztery mecze w ciągu jednego dnia, to ten czas gry jest skrócony. Często zdarzają się w zespołach szkolnych osoby, które na co dzień nie trenują piłki ręcznej. Dlatego żeby ich nie przeciążyć, ten czas jest dostosowywany do ich możliwości - dodaje prezes. 

W turnieju rozegranym w Piotrkowie zawodnicy rywalizowali w systemie 2 x 10 minut. Drużyny zostały podzielone na dwie trzy zespołowe grupy. Zwycięzcy swoich grup zmierzyli się w spotkaniu o pierwsze miejsce, a ekipy plasujące się na drugiej pozycji stoczyły bój o miejsce na najniższym stopniu podium. W finałowym meczu IV LO z Piotrkowa pokonało drużynę I LO z Wielunia. Trzecią lokatę zajął SMS LO Gortat Łódź.

Piłkę ręczną trenuję od czwartej klasy podstawówki. Myślę, że będzie to już około 8 lat. Inspiracji żadnej nie miałem, aby uprawiać szczypiorniaka. Jak byłem mały, to wszystkie sporty mi się podobały, ale to piłka ręczna spodobała mi się najbardziej. Niewątpliwie w życiu codziennym i w uprawiania tej dyscypliny sportu przydaje się zawziętość oraz uparcie, które kształtują charakter - mówi Patryk Grzesik, zawodnik IV LO w Piotrkowie oraz MKS-u Piotrkowianin. - Naszą siłą jest bardzo szczelna, mocna obrona i bardzo dobra bramka. Należę do klasy sportowej w IV LO w Piotrkowie, ale także trenuję w MKS-ie Piotrkowianinie. Jest tu doskonałe szkolenie. Myślę, że jedno z lepszych w Polsce - dodaje zawodnik.

Taki turniej daje możliwość zetknięcia się w rywalizacji sportowej zawodników, którzy w swoich szkołach trenują czysto amatorsko z tymi, którzy należą już do klubów piłki ręcznej i marzą o zawodowej karierze.

Cały nasz zespół składa się z amatorów, którzy nie mają doświadczenia na takich ligowych parkietach. Jesteśmy na finałach wojewódzkich po raz drugi. Moi zawodnicy mają okazję pograć piłką z klejem. Potrzebują kilku meczów, aby przyzwyczaić się do takiej piłki. Drużyny, które mają obycie w tej kwestii, dają sobie świetnie radę, co widać od razu na boisku. Grałem w piłkę ręczną 11 lat.  Przekazuje moim zawodnikom to, czego nauczyłem się, co mnie nauczono. Dzięki takiemu turniejowi mogą poznać, jak ta piłka ręczna wygląda na boisku, grając z profesjonalistami -  Waldemar Juszczak, trener zespołu ZSP nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim.

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego Mistrzostwa Województwa Łódzkiego - Licealiada:

  1. IV LO Piotrków Trybunalski
  2. I LO Wieluń
  3. SMS LO Gortat Łódź
  4. ZSZ Pabianice
  5. - 6. LO im. Bolesława Prusa Skierniewice, ZSP nr 3 Tomaszów Mazowiecki

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gian ~gian (Gość)01.12.2023 13:23

Brawo dla zwycięzców :)

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat