Nowe przejścia dla pieszych przy cmentarzach

ePiotrkow Czwartek, 28 października 2021250311
Dwa nowe przejścia dla pieszych pojawiły się w rejonie piotrkowskich cmentarzy. „Zebry” zostały namalowane na ul. Spacerowej i mają zwiększyć bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich.

Ładuję galerię...

 

Dodatkowe przejścia znajdują się w rejonie dwóch parkingów po wschodniej stronie ul. Spacerowej. Dzięki nim ograniczone zostanie przechodzenie przez jezdnie w sposób nieprzepisowy.

 

Straż miejska i policja apeluje do kierowców, rowerzystów i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie cmentarzy – zwłaszcza w okolicy ul. Cmentarnej, ze względu na bardzo duży ruch oraz parkowanie tylko w dozwolonych miejscach.

 

- Kierowcy powinni zwracać szczególną uwagę na obowiązujące zakazy zatrzymywania w tym rejonie, ponieważ dochodzi do sytuacji, kiedy autobusy MZK z uwagi na parkujące niezgodnie z przepisami samochody nie mają możliwości przejazdu. Nieprzestrzeganie tych zakazów grozi mandatem karnym lub w ostateczności odholowaniem - podkreśla Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie.

 

W czwartek od rana służby miejskie sprzątały liście i czyściły jezdnie. Także piotrkowianie licznie odwiedzają groby przed Dniem Wszystkich Świętych, co powoduje także problemy ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ghjghj ~ghjghj (Gość)28.10.2021 11:58

czy wy naprawdę sądzicie, że jak postawicie więcej przejść dla pieszych to ludzie będą przechodzić tylko tam? top kek xD. Prędzej zróbcie z całej ulicy zebrę to w ogóle nie dojdzie do wejścia na jezdnię logika :-D

91


Piotrkowianin Piotrkowianinranga28.10.2021 18:52

A na głównych ulicach miasta jak Sulejowska, Wolborska czy Śląska przejścia dla pieszych nie odmalowane od 1,5 roku. Na tych 2 ostatnich ulicach jeździ mnóstwo ciężarówek i chodzą dzieci do szkoły, ale co tam - Spacerowa ważniejsza.

52


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)28.10.2021 22:08

Patrząc jak niektórzy ludzie chodzą po spacerowej, Partyzantów czy np Wyzwolenia... to nawet wymalowanie przejść co 2 metry nie pomoże, bo i tak pójdą pomiędzy, żeby skrócić sobie drogę.

40


Zderzak ~Zderzak (Gość)28.10.2021 16:52

Moja zasługa postawiłem wszystkich do pionu to zrobili

03


Sandra ~Sandra (Gość)28.10.2021 13:13

I bardzo dobrze bo wcześniej musiałam tam czekać aż jakiś jaśnie pan mnie przepuści. Teraz można przejść bez zatrzymywania się

29


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat