Advertisement

Milionowa inwestycja w gminie Aleksandrów

ePiotrkowRegion Piątek, 24 czerwca 202217063
W Urzędzie Gminy w Aleksandrowie została podpisana umowa na budowę i modernizację infrastruktury drogowej na terenie gminy. Na wykonanie tej inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład urzędnicy pozyskali kwotę 2 mln. 755 tys. zł. Powiat piotrkowski jako partner realizacji tego zadania dołożył 650 tys. złotych.
fot.: UG Aleksandrów fot.: UG Aleksandrów

W ramach umowy realizowane będą dwa odcinki: droga powiatowa Sulejów- Kawęczyn-Krasik na odcinku do granic administracyjnych z gminą Sulejów do miejscowości Niewierszyn oraz droga wewnętrzna w miejscowości Włodzimierzów.

To ważne, duże przedsięwzięcie inwestycyjne, które wymagało wielu wcześniejszych uzgodnień. Zabiegaliśmy o tę inwestycję od dłuższego czasu. Skala potrzeb w obszarze infrastruktury drogowej jest bardzo duża. Staramy się wychodzić tym potrzebom naprzeciw, bo bezpieczne i wygodne drogi to jeden z fundamentów rozwoju lokalnego. Realizacja tego zadania to nie tylko poprawa bezpieczeństwa, ale również systematyczne podnoszenie atrakcyjności kolejnych terenów gminy Aleksandrów. To kolejne zadanie realizowane w partnerstwie z Powiatem Piotrkowskim - mówi wójt gminy Aleksandrów Paweł Mamrot.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sołtys 55 ~Sołtys 55 (Gość)24.06.2022 22:41

Teraz czas na budowę hali sportowej w Skotnikach. Uczniowie czekają.

10


EP97300 ~EP97300 (Gość)24.06.2022 08:54

A co z mostem na Pilicy między Skotnikami a Łęgiem Ręczyńskim?

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat