Mateusz Danielak młodzieżowym mistrzem Polski!

Strefa FM Wtorek, 15 września 202024891
Zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski, Mateusz Danielak, został mistrzem Polski do lat 23 w grze pojedynczej w badmintonie podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzieżowców w Białymstoku. W turnieju brało udział 30 zawodników, a Piotrkowianin w drodze do tytułu pokonał pięciu rywali. W finałowym pojedynku zwyciężył Jana Lewandowskiego z Kolejarza Częstochowa w dwóch setach: 21:9, 21:15.

Ładuję galerię...

Jest to już jedenasty medal Mateusza na mistrzowskiej imprezie, w tym już trzeci z najcenniejszego kruszcu. - Jestem oczywiście niezwykle szczęśliwy z kolejnego tytułu mistrzowskiego. Nie ukrywam, że występowałem w roli faworyta, co miało naturalnie swoje plusy i minusy. Udało mi się jednak udźwignąć ten ciężar. Byłem dodatkowo zmotywowany chęcią pewnego rewanżu za ubiegłoroczne Mistrzostwa Polski Młodzieżowców rozegrane w moim rodzinnym Piotrkowie, w których nie zdołałem wywalczyć złota i skończyło się na srebrnym krążku - podkreśla zawodnik KKS Ruch Piotrków Trybunalski. 

 

W białostockich mistrzostwach wystąpiły jeszcze dwie zawodniczki z Piotrkowa, Były nimi Magdalena Dudzińska i Lidia Duczkowska, które niestety zarówno w grze pojedynczej, jak i w grach podwójnych zakończyły swój udział w turnieju w pierwszej rundzie.

 

Już w najbliższy weekend przed Mateuszem kolejny bardzo ważny start. Tym razem będzie rywalizował w Mistrzostwach Polski Seniorów, który z powodu pandemii odbywa się w zaledwie kilkudniowym odstępie od białostockiego turnieju. - Jeśli chodzi o cele to wiadomo, że zawsze jedzie się aby wygrać, ale konkurencja będzie naprawdę bardzo ciężka i zobaczymy co z tego wyjdzie - mówi Danielak. 


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.09.2020 14:38

Brawa dla mamy .

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat