Advertisement

Maleńka Zosia walczy o życie. Potrzebne ogromne pieniądze

Łódzkie Czwartek, 05 sierpnia 202110
Zosia Bigos ma zaledwie trzy miesiące, a już większość swojego życia spędziła na wizytach u lekarzy. Rodzice dziewczynki, usłyszeli niedawno druzgocącą diagnozę - SMA typu 1, czyli najcięższa forma rdzeniowego zaniku mięśni. Kiedyś oznaczałoby to niemal pewny wyrok śmierci. Dzisiaj jednak, możliwe jest podjęcie leczenia. Nadzieją na całkowite zatrzymanie SMA, jest jednorazowa terapia genowa, nazywana najdroższym lekiem świata. Jej koszt to aż 9 mln zł. Trzeba ją przeprowadzić przed tym, jak waga dziewczynki przekroczy 13,5 kg.

 

Zosia kontra SMA - walka o najdroższy lek świata!

 

Zosia już od pierwszych dni życia zmaga się z ogromnym cierpieniem. Już po 10 dniach od urodzenia, przestała przekręcać główkę, jej odruchy osłabły, pojawiło się natomiast obniżone napięcie mięśniowe i cichy płacz. Dla rodziców rozpoczęła się rozpaczliwa walka o zdrowie dziecka i długie tygodnie w lekarskich gabinetach. Dopiero po miesiącu trafili do szpitala w Łodzi, gdzie usłyszeli wstępne rozpoznanie. Jak sami przyznają, ich świat zawalił się w jednej chwili. Po kilku tygodniach już wiedzieli, że ich córeczka cierpi na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka otrzymała refundowany lek w postaci zastrzyku w kręgosłup, którego zadaniem jest zatrzymanie postępów choroby i, który, niestety trzeba podawać do końca życia. Jednak największą nadzieję na całkowite zatrzymanie SMA daje jednorazowa terapia genowa. Jej koszt przekracza 9 mln zł.

 

 

Rodzice Zosi nie zamierzają poddać się w walce o jej zdrowie. Dlatego utworzyli zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc zebrać potrzebną kwotę. Pan Marcin, tata Zosi, mówi, że nadzieja pozwala mu wierzyć w powrót do zdrowia jego dziecka. - Nie chcemy myśleć o tym, że coś może pójść nie tak, nie dopuszczamy do siebie takiej możliwości. A jednak z tyłu głowy wciąż się to odzywa, powraca, jak echo... Proszę, daj nam szansę, siłę, nadzieję. Z Twoją pomocą musi się udać - apeluje.

 

 

W tej walce liczy się każde, nawet najmniejsze wsparcie. Każdy, kto chce pomóc, może to zrobić za pośrednictwem strony internetowej zbiórki:

Zosia kontra SMA - walka o najdroższy lek świata!

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja ~Ja (Gość)05.08.2021 12:54

Napiszcie do menadzera Roberta Lewandowskiego moze on pomoze to dla niego nie wielka kwota, a moze uratowac zycie. Ja w takiej sytuacji wypisywalbym gdzie sie da i do kogo sie da a celebrytow to bym w pierwszej kolejnosci atakowal bo na rzad nie ma co liczyc. Dla mnie to jest astronomiczna kwota ale sa ludzie ktorzy nawet tego nie zauwarza.

60


Turbo Satin ~Turbo Satin (Gość)05.08.2021 12:02

Jak byłbym, jednym z najbogatszych ludzi świata, to z wielką radością, zapłaciłbym za leczenie takiego Aniołka...
Pozostaje tylko wierzyć w to, że rodzice, uzbierają takie " kosmiczne" pieniądze.

90


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)05.08.2021 17:35

Cytuję:
Jej koszt to aż 9 mln zł.


I dużo to, i mało zarazem. Pozwolę sobie przypomnieć, że całymi miesiącami na same testy PCR wydawano DZIENNIE znacznie wyższe kwoty, tylko po to, aby u ZDROWYCH ludzi wyszukać koronaświrusa i tym samym podtrzymywać atmosferę strachu i strasznej pandemii. Szpitale tymczasowe, które głównie świeciły pustkami również pochłonęły setki milionów złotych. Marnotrawiono publiczne pieniądze na rzeczy zupełnie zbędne. Ale w takich przypadkach jak ten, gdzie problem jest prawdziwy i poważny, to ani NFZ, ani Ministerstwo nie-Zdrowia pieniędzy nie da, tylko zdesperowani rodzice muszą je wyżebrać u zwykłego plebsu. Takie są realia nowej rzeczywistości covidiańskiej. Dokładnie w taki sam sposób wszyscy nie-covidowi pacjenci odbijali się od muru obojętności zamkniętej, ale za to znacznie hojniej finansowanej służby zdrowia. Ale oczywiście możecie wierzyć nadal przekazom z telewizora, że nasze zdrowie jest dla rządzących najważniejsze, i stąd ta presja na szczepionki, na zamykanie ludzi w domach, na ograniczenia, lokdałny, itd.

111


realny ~realny (Gość)05.08.2021 09:28

niepojęte dla mnie, że jakiś lek, czy terapia może kosztować 9000000zł. Kto zgarnie ta kasę i w imię czego? A po drugie, dlaczego w tym kraju nie ma funduszu, który finansowałby chociaż część tych kosmicznych kwot? Dla 99,9999% rodzin taka kasa jest nieosiągalna, a dla publicznych pieniędzy 9mln to kwota niezauważalna. Pomyślmy ile życia uratowano by za 2000000000zł dawane rocznie na pewną telewizję.

230


gość2 ~gość2 (Gość)05.08.2021 12:28

Pieniądze są dla różnych fundacji, tv, ochroniarzy, komisji i podkomisji, a nie ma dla służby zdrowia. Dla rodziców chorych dzieci jest to dramat, że muszą żebrać na leczenie.....

120


:] ~:] (Gość)05.08.2021 11:34

Najważniejsze, że na podwyżki dla rządzących są pieniądze.

90


Piotrków ~Piotrków (Gość)05.08.2021 10:42

Pomyślcie o tym że taki Polsat i mikołajkowy blok reklamowy który trwa raptem 5minut na oglądalności kanału reklam zarobił w ubiegłym roku 1.57mln inni kupują auta za miliony a lil uzi raper kupuje sobie planetę gazową w kosmosie za astronomiczną kwotę biżuterię o wartości tyle że można byłoby kupić cały piotrków a Ci bogaci nie mogą dać jakieś kwoty na leczenie takich dzieci. Przede wszystkim leczenie takich chorob z punktu widzenia lekarskiego powinno być darmowe, pomógłbym ale nie mam

61


Andrzej_33@op.pl ~Andrzej_33@op.pl (Gość)05.08.2021 09:51

Boże teraz co 2 dziecko ma SMA może rząd by w końcu zaczol cos z tym robić jakąś pomoc

100


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat