Lewica: Remont gimnazjum się przedłuża!

Strefa FM Poniedziałek, 09 lipca 201225
Opóźnienie remontu II Gimnazjum, gigantyczne dziury na ulicy Przemysłowej, podwyżki cen wody i zmiany w Strefie Płatnego Parkowania - to tematy konferencji prasowej jaką zwołali radni lewicy.
fot. Jarek Mizerafot. Jarek Mizera

Radny Bronisław Brylski alarmował, że przedłużający się remont szkoły może spowodować to, że dzieci we wrześniu nie będą miały się gdzie uczyć. - W tej szkole od września ma znajdować się nie tylko drugie gimnazjum, ale również IV LO. Sytuacja wygląda (nie chcę powiedzieć tragicznie) niedobrze. Przy realizacji inwestycji jest w tej chwili ponad miesięczne opóźnienie. Jeżeli założymy, że wykonawca miał termin do 27 sierpnia, to termin rozpoczęcia roku szkolnego jest wysoce zagrożony.

Radna Ewa Ziółkowska zwróciła także uwaga na to, że opóźnienia przy remoncie gimnazjum komplikują działanie innych piotrkowskich szkół. - Bardzo zależy nam na tym, aby terminy zostały dotrzymane. Obawiamy się, że do 1 września może nie być możliwości przeprowadzek szkół. Szkoła podstawowa nr 10 nie będzie się mogła przeprowadzić do budynku IV LO (a taką decyzję podjął nadzór budowlany). Nie będzie również możliwości , aby IV LO i II Gimnazjum przygotowały się do roku szkolnego w remontowanym aktualnie budynku – zaznaczyła radna.

Radni apelowali o natychmiastowy remont fragmentu ulicy Przemysłowej prowadzącej do lotniska, gdzie we wrześniu odbywać się będą dożynki wojewódzkie.

Tymczasem urząd miasta nie wyklucza rozwiązania umowy z wykonawcą modernizacji. - Dziś już z dużym prawdopodobieństwem wiemy, że wykonawca nie da rady wykonać zaleceń programu dlatego rozważamy rozwiązanie umowy. Jutro spotkamy się jeszcze z wykonawcą, aby omówić wykonanie programu naprawczego - informuje wiceprezydent Adam Karzewnik.

Zgodnie z prawem, zostanie wyznaczony ostateczny (krótki) termin, w którym wykonawca musi wywiązać się z przyjętego harmonogramu robót. W przeciwnym razie urząd odstąpi od umowy.

 

(Strefa FM)


Więcej na ten temat w najnowszym numerze „Tygodnia Trybunalskiego”. W kioskach już w czwartek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

nie lubię hipokrytow ~nie lubię hipokrytow (Gość)11.07.2012 17:48

nie-lubie-hipokrytow" napisał(a):
Niech się lewica przestanie niepokoić, niech zmieni ciuszki na takie z castoramy, łapie kielnie oraz pędzle i do roboty.
To będzie prawdziwy sojusz robotniczy.
To co towarzysze pomożecie ?
Proponuję coś chłodnego do picia i jakieś okłady, bo chyba upały zaszkodziły.
Lekarzu lecz się sam.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga10.07.2012 19:53

"nie-lubie-hipokrytow" napisał(a):
Niech się lewica przestanie niepokoić, niech zmieni ciuszki na takie z castoramy, łapie kielnie oraz pędzle i do roboty.
To będzie prawdziwy sojusz robotniczy.
To co towarzysze pomożecie ?

Proponuję coś chłodnego do picia i jakieś okłady, bo chyba upały zaszkodziły.

00


Marek ~Marek (Gość)10.07.2012 16:55

lewica wstrzymała sie a teraz tak ich interesuje to wstyd.

00


sowa ~sowa (Gość)10.07.2012 15:29

"kolo" napisał(a):
Przecież EWA,BRONEK i MIAZEK to zaplecze pobożnego.Załatwili pracę w szkole na "PIOMIE" koledze radnemu.


Cała wymieniona przez ciebie trójka radnych SLD to nauczyciele.

00


ra-zem ~ra-zem (Gość)10.07.2012 15:27

"chore-glowy-tu-sie-popisuja" napisał(a):
zwłaszcza sklave to dopiero ekonomista


Więcej takich jak "sklave". Podpisz się swoim nazwiskiem mądralo! "Sklave" nie dorosłeś do piet.

00


Zosia ~Zosia (Gość)10.07.2012 14:12

Zapraszamy Radnych -którzy byli za przeniesieniem Liceum . !_MIESZKAJĄCYCH I PRACUJĄCYCH <BLISKO TEGO OSIEDLA JAK OKIEM SIĘGNĄC_ WSTYD !

00


ares1 ~ares1 (Gość)10.07.2012 14:07

http://gleba.pl/3815.html?f=rand

00


Zosia ~Zosia (Gość)10.07.2012 14:00

mieszkam w pobliżu G-2,właśnie Wczoraj popatrzyłam sobie na ten ten Remont -Tragedia !!!!!moim zdaniem te prace nie zostaną wykonane jak planowano na września .Pan Prezydent Namieszał ,Namieszał Szanowna Rada Przyklepała -I co Dalej?Nie Spodziewali sie !Znow ktoś lub Cos ich Zaskoczyło !!!!!!!!!!NIeudany przetarg wykonawcy -Zawiódł -a może Nie potrafi USUNĄĆ GRZYBA!!!!!!

00


nie lubię hipokrytów ~nie lubię hipokrytów (Gość)10.07.2012 13:35

Niech się lewica przestanie niepokoić, niech zmieni ciuszki na takie z castoramy, łapie kielnie oraz pędzle i do roboty.
To będzie prawdziwy sojusz robotniczy.
To co towarzysze pomożecie ?

00


znajomy ~znajomy (Gość)10.07.2012 13:11

Może lewica by się wzieła za słynny piotrkowski "BALON" i skierowała do niezależnej prokuratury.No ale by się pobożny zgniewał-co nie BRONIU!

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat