Advertisement

Koniec wieńczy dzieło

OSiR Poniedziałek, 28 marca 202220222
Do samego końca trwała walka o utrzymanie w I lidze AHLPN. Gorycz spadku poczuły Ekipa PTB i FCC Environment. Radość z powodu awansu zapanowała za to w drużynie Emika Brudaki. Kolejny sezon Amatorskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej przeszedł do historii.
AHLPN AHLPN

Jedynym niepokonanym zespołem w całych rozgrywkach okazał się wielokrotny (i także tegoroczny) mistrz. Barwil-Omega w ostatnim meczu sezonu postawił kropkę nad „i” i pokonał odwiecznego rywala i wicemistrza Prym-Galerię Wnętrz 3:1. Na trzecim miejscu sezon kończy LZS Sulejów, czwarta jest Starówka, piąty Eko Luk, na szóstym Met-Stal, siódma Moszczenica GG, a ostatnią bezpieczną lokatę rzutem na taśmę wywalczył KSTR Flexipal.  Do II ligi spadają FCC Environment i Ekipa PTB.

Zastąpią je najlepsze w II lidze Rol-Best i Emik Brudaki. Na trzecim miejscu w tej klasie rozgrywkowej WKS Proszenie, a na czwartym Walewski Team.

Jak zwykle na koniec sezonu przyznano też nagrody specjalne. Królem strzelców I ligi został były zawodnik klubów Ekstraklasy Jakub Grzegorzewski (Prym-Galeria Wnętrz), najlepszym bramkarzem Krzysztof Szczukocki (Prym-Galeria Wnętrz), zaś Puchar Fair Play otrzymała Ekipa PTB.

Najlepszym strzelcem II ligi został zawodnik Polonii Piotrków, w AHLPN reprezentujący barwy Rol-Bestu Adrian Malicki, najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Bednarka (Emik Brudaki), a Puchar Fair Play przyznano drużynie Czarnych.

Po kilku tygodniach przerwy piłkarze amatorzy powrócą do rozgrywek organizowanych przez piotrkowski OSiR, ale już na boiska Stadionu Miejskiego, gdzie odbędzie się runda rewanżowa ALPN.

 


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

drama ~drama (Gość)29.03.2022 10:06

Czy to do końca liga amatorska to bym się kłócił. Na pewno poza pierwszą dwójką tak, wszyscy grają dla przyjemności, ale ta pierwsza dwójka...Różnie się mówi.

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat